یادگاری نویسی روی آثار تاریخی در دوران کرونا کمتر بود

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرکل میراث و گردشگری استان فارس گفت: باتوجه به تعطیلی تمام هتل های استان، می توان گفت ضریب اشغال هتل های فارس صفر است و تا به امروز نیازی به پذیرش بیماران کرونایی که دوره نقاهت خود را می گذرانند، در هتل ها احساس نشده است.

یادگاری نویسی روی آثار تاریخی در دوران کرونا کمتر بود

باوجود آنکه نوروز 99 می توانست یکی از بهترین نوروزها برای گردشگران باشد اما سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، سفر ممنوع و گردشگری تعطیل شد. در این میان استان های پرمسافر مانند فارس نیز از حضور گردشگران بی نصیب ماندند.

مصیب امیری (مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس)با اشاره به کاهش حجم مسافران این استان در نوروز 99 گفت: تمام اماکن تاریخی و گردشگری استان اعم از موزه ها، مراکز بازدید و هتل ها تعطیل بودند و درواقع می توان گفت هیچ بازدیدکننده ای در این ایام نداشتیم.

او ادامه داد: باتوجه به تعطیلی تمام هتل های استان، می توان گفت ضریب اشغال هتل های فارس صفر است و هرچند تعدادی از هتل ها برای اقامت دوره نقاهت بیماران کرونایی اعلام آمادگی نموده بودند اما تا به امروز احتیاجی به پذیرش این بیماران در هتل ها نشده است و در صورت احتیاج، هتل های استان آمادگی لازم برای خدمت رسانی را دارند.

امیری همچنین درخصوص شرایط میراث فرهنگی استان فارس و تخریب های احتمالی و حفاری های غیرمجاز گفت: تا جایی که اطلاع دارم تا این لحظه مورد خاصی از حفاری های غیرمجاز در محوطه های باستانی و تاریخی استان گزارش نشده است. البته چند مورد در این خصوص پیگیری شده است اما موارد خاصی نبودند. ضمن آنکهباتوجه به تعطیلی بازدید از میراث فرهنگی و آثار تاریخی، میزان آسیب رسیدن به این آثار نیز کاهش داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس درخصوص یادگاری نویسی روی آثار تاریخی نیز گفت: در گذشته یادگاری نویسی روی آثار تاریخی و بناها مرسوم بود اما در طول سال های گذشته با افزایش آگاهی جامعه شاهد کاهش یادگاری نویسی ها بودیم. سال جاری هم به دلیل آنکه بازدیدکننده ای نداشتیم با این موضوع روبرو نشدیم ضمن آنکه معمولا یادگاری نویسی در روزهای شلوغ و پربازدید اتفاق نمی افتد.

منبع: ایلنا

منبع: چمدان
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 666

به "یادگاری نویسی روی آثار تاریخی در دوران کرونا کمتر بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادگاری نویسی روی آثار تاریخی در دوران کرونا کمتر بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید