گامی رو به جلو برای ایجاد دید در شب در انسان

به گزارش سرگرمی تفریحی به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، پیش از این دید در شب با استفاده از فناوری نانو در موش ها ایجاد شده بود. اکنون محققان این فناوری را یک گام دیگر به جلو برده و از رنگ های آلی که ایمنی بیشتری برای انسان دارد در این فناوری استفاده کردند.

گامی رو به جلو برای ایجاد دید در شب در انسان

سال گذشته خبری منتشر شد که در آن محققان، فناوری برای ایجاد دید در شب در موش های آزمایشگاهی ارائه نموده بودند. هر چند این موش هایی که از این نانوذرات در بدن آن ها استفاده شده بود بعد از ده هفته بدون هیچ اثر جانبی قادر به دید در شب بودند اما محققان این پروژه نگرانی هایی برای استفاده از این فناوری در انسان داشتند چرا که ممکن بود روی دید انسان و سلامتی کاربر تاثیر منفی داشته باشد. برای حل این مشکل، محققان راهکاری ارائه کردند.

هان از محققان این پروژه گفت: کار قبلی ما اشکالاتی داشت که باید برطرف می شد، زیست سازگاری کاملا در آن لحاظ نشده بود و برای اینکه برای انسان نیز این فناوری استفاده گردد، باید این مسائل برطرف می شد.

محققان برای برطرف این مشکل از رنگ های آلی استفاده کردند که می تواند برای انسان ایمن باشد. این رنگ های آلی نه تنها می توانند نور روشنی را ایجاد نمایند، بلکه رنگ های سبز و آبی را نیز به وجود می آورند.

همچنین این فناوری به سادگی می تواند از مراحل قانونی عبور کند و الزامات ایمنی را برای دریافت تاییدیه استفاده در انسان داشته باشد در حالی که رنگ های معدنی با مسائلی روبرو بودند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 179

به "گامی رو به جلو برای ایجاد دید در شب در انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گامی رو به جلو برای ایجاد دید در شب در انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید