تور فرانسه ارزان: پاریس 120 سال پیش را در این ویدئوی بی نظیر اصلاح شده و رنگ آمیزی شده به یاری هوش مصنوعی ببینید

به گزارش سرگرمی تفریحی، در سرانجام قرن نوزدهم، پاریس قطب هنر، فرهنگ و فناوری بود. آن موقع فرانسه Belle Époque (عصر زیبا) را تجربه می کرد، دوره ای پر از رفاه، صلح و نوآوری. پاریس مملو از مد های باشکوه و منظره های خیره کننده بود - همان طور که امروز هم است - خوشبختانه در آن موقع آگوست ماری لوئیس نیکولاس و لویی ژان لومییر حاضر بودند تا از شهر فیلم بگیرند و یه یادگار بگذارند.

تور فرانسه ارزان: پاریس 120 سال پیش را در این ویدئوی بی نظیر اصلاح شده و رنگ آمیزی شده به یاری هوش مصنوعی ببینید

با ما همراه باشید و با تور فرانسه ارزان از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

برادران لومیر فیلم متحرک را به اسم یک اختراع متحول نماینده به نام خود ثبت نموده بودند و تصاویری از پاریس بین سال های 1896 تا 1900 را ثبت کردند.

اگرچه نگاه کردن به این فیلم ها همواره مجذوب نماینده بوده، اما مشکل تا همین چند وقت پیش سیاه و سفید و کم کیفیت بودن و به اصطلاح قارچی شدن فیلم و عدم هماهنگی تعداد فریم پخش شده با روتین کنونی و وضوح کم بود.

اما دیوید مارتین، که روزانه اش اصلا در خصوص فیلم و سینما نیست، با زحمت زیاد و به اسم یک پروژه شخصی آماتوری این فیلم های پاریس را به یاری نرم افزارهای هوش مصنوعی رنگی نموده.

نتیجه زحمات او در 25 آوریل یعنی چند ماه پیش در یوتیوب به اشتراک گذاشته شد. شاید او بیش از حد از اسمی فنی و تکنیکی برای ویدئوی خود استفاده نموده و همین باعث شده که علیرغم گذشت چند ماه، این ویدئوی بی نظیر آنچنانکه شایسته اش است، قدر نبیند.

اسمی که او برای این ویدئو انتخاب نموده بود این بود: پاریس در یکشنبه - برادران لومییر - سال 1900 - رنگی شده - 4k و 50 فریم بر ثانیه!

این ویدئو تا حالا بیش از 18 هزار لایک دریافت نموده و نزدیک به 640 هزار بار دیده شده. اما وقتی ویدئو را ببینید تصدیق می کنید که بیش از اینها باید نظر موافق می گرفت و افزون تر از این دیده می شد.

در این ویدئو، ما نقاط تماشای آشنا از جمله برج ایفل که در آن موقع به تازگی ساخته شده بود، کلیسای جامع نوتردام که درگیر آتش سوزی اخیر نشده بود و خیابان معروف شانزلیزه را می بینیم.

ما بعلاوه می توانیم مد های پیچیده بانوان را با دامن ها و کلاه های بلند و بعلاوه کت و شلوار های مردانه خاص آن موقع را مشاهده کنیم.

این ویدئو بعلاوه نگاه مختصری دارد به جریان زندگی روزمره مردم و خوشی ها و تفریح هایشان: بچه هایی که با قایق ها در باغ Tuileries بازی می نمایند و افرادی که با کالسکه ها در حال رفت و آمد هستند.

مارتین در تبادل نظر با نیوزویک گفته: من همواره سینمای کلاسیک را دوست داشتم و با ابزار های نو و با استفاده از هوش مصنوعی تصمیم گرفتم این فیلم های قدیمی را برای نسل های نو بازیابی کنم.

دو هفته طول کشید تا این ویدئو اصلاح و رنگی گردد. مارتین در روزهای غیرتعطیل عصرها 4 ساعت و در روزهای آخر هفته 12 ساعت تمام را صرف ویرایش می کرد. چه کوشش و انرژی ای برای محصولی که آخرش فقط یک ویدئو با طول کمتر از 5 دقیقه است. اما خب! در همین زمان مسحورتان می نماید.

این مرد 49 ساله، که در اسپانیا زندگی می نماید، می افزاید: در ابتدا نمی خواستم این فیلم را رنگ آمیزی کنم، زیرا فکر می کردم به کار اصلی احترام نمی گذارد. اما از طرف دیگر، من می خواهم مردم این فیلم ها را تماشا نمایند و آن ها را فراموش ننمایند. من نمی دانم چرا، اما بسیاری از مردم فیلم سیاه و سفید را تحویل نمی گیرند.

من خودم شخصا فکر می کنم که مارتین اشتباه ننموده! نه مارتین اشتباه نموده و نه پیتر جکسون که سال 2018 مستند They Shall Not Grow Old را در خصوص سربازارن جنگ جهانی نخست به ما هدیه کرد. پیتر جکسون با آخرین فناوری ها و برترین دستیاران آن کار را کرد، اما مارتین یک کار آماتوری قابل توجه کرد.

مارتین در خصوص تغییرهای پاریس در این 120 ساله می گوید که صرف نظر از ظاهر مردم و خودروها، خیلی از عناصر پاریس قدیم و نو یکی هستند.

او اعتقاد دارد که رنگ آمیزی فیلم ها می تواند به افراد یاری کند تا با موضوع ها ارتباط برقرار نمایند و احساس انفکاک یک قرنی ننمایند.

به تعداد مشاهده های ویدئوی مارتین در یوتیوب باید تعداد موارد بازدید از آن در توییتر و اینستاگرام را هم اضافه کرد که شاید مجموع اینها در حد چند میلیون باشد.

بسیاری اوقات، کارهای خوب تا زمانی که شخص مشهور و صاحب موقعیت رسانه ای آنها را به اشتراک نگذارد دیده نمی شوند و در خصوص ویدئوی مارتین هم وقتی روزنامه نگار انگلیسی -جرمی واین- کار اشتراک را انجام داد، تنها در توییتر 1.3 میلیون بار دیده شد.

رابین چسترفیلد، یکی از کاربران یوتیوب، نوشت: جدا این یکی از شگفت انگیزترین چیز هایی است که من تا به حال دیده ام. کیفیت فوق العاده است و ناگهان باعث می گردد همه آن افراد عجیب و قدیمی قدیمی واقعا واقعی به نظر برسند.

شخص دیگری به نام وودستاک 69، اضافه کرده: پاریس در این زمان زیباترین دوره خود را طی می کرد. جای تعجب نیست که این بازه زمانی هنرمندان، موسیقیدانان و آثار ادبی شگفت انگیزی فراوری کرد.

Roxane M نوشت: من در پاریس زندگی می کنم، کمی دورتر از میدان کنکورد. تماشا این تصاویر زیبا برای من شگفت انگیز است. برف اکنون در پاریس بسیار نادر است. موسیقی فوق العاده با این ویدئو استفاده شده، بسیار ممنون برای اشتراک گذاری!

GauntletTCF گفت: بسیاری از این پسر های کوچکی که در این ویدئو می بینیم احتمالاً در جنگ جهانی اول شرکت نموده اند. بیشتر آدم های این ویدئو جنگ جهانی اول را تماشاد و خیلی هایشان در زمان جنگ جهانی دوم هم زنده بودند.

من می دانم که این یک چیز بدیهی است، اما بسیار عجیب است که همه آن ها را اینقدر شاد ببینم، همه نگران زندگی خود هستند و به آینده ای بهتر امیدوارند، بدون آنکه چیزی در خصوص قرن بی رحمی که قرار است پشت سر بگذارند، بدانند.

منبع : نیوزویک

بهتر است ویدئو را در یوتیوب ببینید. با این حال با کیفیت پایین از همینجا هم می توانید ببینید:

منبع: یک پزشک
انتشار: 2 آبان 1400 بروزرسانی: 2 آبان 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1583

به "تور فرانسه ارزان: پاریس 120 سال پیش را در این ویدئوی بی نظیر اصلاح شده و رنگ آمیزی شده به یاری هوش مصنوعی ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور فرانسه ارزان: پاریس 120 سال پیش را در این ویدئوی بی نظیر اصلاح شده و رنگ آمیزی شده به یاری هوش مصنوعی ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید