لیست لوازم تحریر دبستان که دانش آموزان نیاز دارند

به گزارش سرگرمی تفریحی، با نزدیک شدن به زمان شروع مدارس و در آستانه مهرماه، دغدغه اصلی بیشتر والدین تهیه یک لیست کامل برای خرید لوازم تحریر و ملزومات شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان است.

لیست لوازم تحریر دبستان که دانش آموزان نیاز دارند

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، با نزدیک شدن به زمان شروع مدارس و در آستانه مهرماه، دغدغه اصلی بیشتر والدین تهیه یک لیست کامل برای خرید لوازم تحریر و ملزومات شروع سال تحصیلی جدید دانش آموزان است، لیست لوازم تحریر دبستان بسته به سال ها و پایه های تحصیلی، دختر یا پسر بودن ومقدار بودجه متفاوت است، به طور مثال دختر ها برای خرید لوازم التحریر به ظریف بودن و داشتن رنگ های فانتزی، عروسکی بودن لوازم بیشتر دقت می کنند ولی برای اغلب پسر ها این موارد اولویت ندارند و اول به نوع جنس و دوام بیشتر بعد به شکل و رنگ فکر می کنند، در این مقاله یک لیست لوازم تحریر مورد احتیاج دبستانی ها را به شما ارائه می دهیم تا بدانید چه اقلامی را تهیه کنید هم مناسب و به صرفه باشد و در آخر باید بگوییم که این لوازم را به صورت آنلاین می توانید در فروشگاهای اینترنتی از جمله گاج مارکت خریداری کنید و ما پیشنهاد می کنیم که از نوشت افزار ایرانی هم دیدن کنید.

لیست لوازم تحریر برای اول دبستان

در سال اول ابتدایی دانش آموزان برای رفتن به مدرسه از ذوق و شوق بالایی بر خوردار هستند به همین دلیل والدین در صدد هستند که برای آنها سنگ تمام بذارند و معمولاً خرید برای مدرسه را با دقت زیاد انجام می دهند،

اسامی لوازم تحریر و وسایل مدرسه که در پایه اول دبستان ضروری و مورد استفاده هست به این شرح است.آکحلبفیبلیبلی

کیف مدرسه

کیف مدرسه باید متناسب با قد، شرایط اندامی و جسمانی دانش آموز همراه با دو بند دوشی و یک بند کمری جهت حفظ سلامت ستون فقرات دانش آموز تهیه شود، بهتر است از خرید کیف های چرخدار به دلیل وزن زیاد خودداری شود.

جامدادی

برای اینکه مداد، پاک کن، تراش و همچنین وسایل کوچک گم نشوند و روی میز همیشه منظم باشد باید از جامدادی استفاده کرد، معمولا جنس جامدادی از پلاستیک و پارچه است همچنین در طرح و رنگ های مختلف می توانید تهیه کنید.

دفتر

برای سال اول 3 عدد دفتر 80 برگ که برای دروس فارسی، نگارش و ریاضی و دفتر 60 برگ 1 عدد برای درس علوم و همچنین یک دفتر که برای نقاشی کردن احتیاج دارید، بهتر است نوع سیمی باشدکه هنگام ورق زدن و نقاشی کشیدن پر پر نشود.

دفترچه یادداشت

برای اینکه دانش آموزان پایه اولی تکالیفی که معلم بهشون می گوید را از یاد نبرند، بهتر است یک دفترچه کوچک برای درج این مطالب و یادداشت های روزمره به همراه داشته باشند، این دفترچه باید کوچک، کم حجم و به راحتی در کیف جا شود.

مطالعه بیشتر درباره بهترین کتاب های روانشناسی برای توسعه فردی در چی بگیریم

انواع نوشت افزار، شامل مداد سیاه و قرمز، پاک کن، تراش، خط کش

مداد یکی از اصلی ترین و مهم ترین لوازمی است که درکیف بچه مدرسه ای ها می شود پیدا کرد که در طرح و رنگ های مختلف وجود دارد مثلاً مداد مشکی برای نوشتن مشق، مداد قرمز، مداد رنگی برای کشیدن نقاشی و رنگ آمیزی. بهتر است برای بچه های کلاس اول از مداد های معمولی تهیه و از خریدن مداد نوکی خود داری کنید به این دلیل که برای نوشتن با فشاری که به دست خود و مداد می آورید به همین دلیل هم امکان شکستن مکرر نوک مداد می شود. از نوشت افزارهای مهم دیگر می توان به پاک کن و تراش اشاره کرد که برای تیز کردن و تراشیدن مداد باید از تراش، برای پاک کردن متن یا هر نوشته که با مداد می نویسیم از پاک کن استفاده کرد، برای کشیدن خط های صاف و منظم و برای اندازه گیری سطح صاف از خط کش استفاده می شود.

برچسب برای درج نام و نام خانوادگی دانش آموزی روی کلیه وسایل و نوشت افزار

چنانچه وسایل سال قبل قابل استفاده می باشد، به جهت صرفه جویی و آموزش این مهارت به دانش آموزان ترجیحا از آن وسایل استفاده شود، حتماً تمام وسایل برچسب نام و نام خانوادگی داشته باشد حتی اگر مداد در طی سال تمام و مداد دیگری جایگزین آن شود، این برچسب ها می بایست روی جلد اصلی کتاب یا دفتر قرار گیرد و بعد جلد شود و این کار برای جلوگیری از گم شدن وسایل دانش آموزان می شود.

کلیر بوک 60 برگ سایز A4

در پایه اول دبستان اغلب معلم ها آخر هفته تکالیفی برای دانش آموزان در نظر دارند که معمولاً در کاغذ های A4 کپی شده و تحویل بچه ها می شود، حال برای بایگانی و به ترتیب کردن این تکالیف باید از یک نوع پوشه به نام کلیربوک استفاده کنیم که تمام این معینات رو دارد.

لیوان آب

دوران تحصیل دانش آموزان یکی از حساس ترین دوره ها چه از لحاظ رشد شخصیتی و جسمانی می باشد، درکنار یک تغذیه سالم خوردن آب فراوان هم توصیه می شود، در مدرسه به دلیل تحرک زیاد، بچه ها دچار تشنگی می شوند و همراه داشتن یک لیوان تمیز برای نوشیدن آب مهم است.

لیست لوازم تحریر برای دوم دبستان تا ششم

تمامی لوازمی که در قسمت بالا و برای پایه اول دبستان ذکر کردیم برای پایه های دوم تا ششم هم مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین یک سری دیگر از اقلام دیگر که به شرح زیر است.

انواع نوشت افزار، ماژیک هایلایت، مداد اتود، لاک غلط گیر، اتوماتیک، مدادرنگی

برای معین کردن نکات مهم یا جداکردن بخشی از قسمت های دیگر کافی است از ماژیک های هایلایت که رنگ های مختلف وجود دارد استفاده کنید.

مداد نوکی

تقریبا همه محصلین از این نوشت افزار استفاده می کنند دانش آموزان برای طراحی، نوشتن و نقاشی مورد استفاده قرار می گیرد محبوب شدن این نوشت افزار کارکرد راحت تر آن نسبت به مداد معمولی و به صرفه بودن آن است.

برای نوشتن در دوره ابتدایی اول با مداد شروع می کنیم و در پایه های بالاتر به نوشتن با اتوماتیک می رسیم این کالا با مداد فرق می کند و دارای مغزی هست که در آن مرکب وجود دارد و یک ساچمه در نوک آن وجود دارد که با فشاری که به اتوماتیک وارد می شود شروع به نوشتن می کند،

برای پاک کردن جوهر اتوماتیک بدون پاره کردن و سوراخ شدن کاغذ از لاک غلط گیر استفاده می کنیم این ابزار یکی از پر کاربردترین لوازم دانش اموزان است.

برای نقاشی علاوه بر مداد باید برای کامل کردن طرح و رنگ آمیزی به مدادرنگی احتیاج داریم که در طرح و تعداد مختلف می باشد.

چسب ماتیکی، مایع و نواری

در مقطع ابتدایی مخصوصاً پایه دوم تا ششم برای پرورش استعداد و خلاقیت دانش آموزان از کاردستی استفاده می کنند و برای درست کردن این کاردستی ها با کاغذ سر و کار دارن، به همین دلیل برای هم چسبیدن کاغذ از ابزاری به نام چسب ماتیکی استفاده می کنیم که هم کار با آن راحت هست هم این که به صرفه می باشد. در عین حالی که انواع چسب نواری و مایع هم نیز وجود دارد که برای به هم چسباندن چوب و کاغذ استفاده می شود.

ابزار ترسیم

برای کشیدن خطوط صاف و حتی برای دایره ، اندازه گیری دقیق سطح صاف، زاویه دار از ابزاری به نام خط کش، گونیا، نقاله و پرگار استفاده می شود که از پایه سوم به بعد بیشترین کاربرد را دارد و می توان گفت یکی از ابزار کاربردی درس ریاضی است.

نزدیک ماه مهر و شروع مدارس که می شویم والدین محترم به دنبال آماده کردن لیست لوازم تحریر فرزندانشون هستند تا با مقایسه کردن قیمت و کیفیت در سایت های مختلف به تهیه این اقلام بپردازند.

این لیستی که ما تهیه کردیم و شرح دادیم برای پایه اول تا ششم مناسب است ولی خیلی ها هستند که با توجه به سلیقه و بودجه ای که دارند به این لیست اضافه یا کم می کنند و در آخر باید این نکته را ذکر کنیم که برای تهیه نوشت افزارهای داخلی و خارجی در فروشگاه اینترنتی گاج مارکت دیدن فرمایید و خرید خود را با تخفیف انجام دهید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 850

به "لیست لوازم تحریر دبستان که دانش آموزان نیاز دارند" امتیاز دهید

2 کاربر به "لیست لوازم تحریر دبستان که دانش آموزان نیاز دارند" امتیاز داده اند | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیست لوازم تحریر دبستان که دانش آموزان نیاز دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید