فصل دوم عصر جدید چه مختصاتی خواهد داشت؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، سیدبشیر حسینی یکی از چهار داور اصلی برنامه عصر جدید ضمن تشریح جزییاتی از فصل دوم این برنامه، بر ادامه غافلگیری ها و جذابیت های پنهان فرآیند کشف استعدادهای تازه در کشور تاکید نمود.

فصل دوم عصر جدید چه مختصاتی خواهد داشت؟

به گزارش گروه رسانه های سرگرمی تفریحی، سید بشیر حسینی داور مسابقه عصر جدید در مصاحبه با مهر، درباره شرکت نمایندگان فصل دوم عصر جدید که بنابر اعلام احسان علیخانی قرار است زمستان سال جاری روی آنتن شبکه سه سیما برود، اعلام کرد: عصر جدید در فصل اول یک ویژگی داشت و آن، این بود که حرفه ای ها هنوز آن را جدی نگرفته بودند و این مربوط به زمانی است که این مسابقه فراخوان داده بود و ویدئوها را دریافت می کرد و شرکت نماینده ها برای حضور در مسابقه ثبت نام می کردند.

وی ادامه داد: صادقانه باید گفت ما در فصل اول عصر جدید با خیلی از حرفه ای ها ارتباط گرفتیم و پیشنهاد کردیم در این مسابقه حضور داشته باشند اما این افراد اعلام کردند که برای شأن کاری و فضای حرفه ای کارشان متناسب نیست که در عصر جدید حضور پیدا نمایند.

حرفه ای ها می گفتند شأن و پرستیژ ما بالاتر است!

حسینی در شرح بیشتر برای دعوت از این حرفه ای ها در حوزه های مختلف مسابقه مطرح نمود: ما به صورت جسته و گریخته به حرفه ای ها پیشنهادهایی دادیم یا عوامل برنامه به خواننده حرفه ای و به مجری و بازیگر حرفه ای پیشنهاد داده بودند ولی این افراد پیشنهادها را رد نموده بودند و بیان نموده بودند که شان، کار و پرستیژ شغل و حرفه آن ها خیلی بالاتر از این است که بخواهند به عنوان شرکت نماینده در برنامه حضور یابند.

وی در واکنش به اینکه چرا در برنامه استعدادیابی از این افراد دعوت شده است، شرح داد: بسیاری از حرفه ای ها، استعدادهایشان تا حدی شکوفا شده است اما از آن حد بالاتر نرفتند اما یکی از اتفاقاتی که در عصر جدید رخ داد این بود که نشان داد که خیلی از ادم هایی که کار حرفه ای انجام می دادند آنچنان که خودشان هم می گفتند کل عمر حرفه ای شان یک طرف و حضور و بروزی که در عصر جدید داشتند طرف دیگر این زندگی حرفه ای بود. ما خواستیم این حرفه ای ها هم افق بالاتری را تجربه نمایند چون استعداد نهایت ندارد و هرکسی تا هر جایی آمده باشد می تواند به افق های بالاتری هم راه یابد. حضور در رقابت هم به نوعی جسارت نیازمند است و خیلی ها از ترس شکست وارد میدان نشدند و خیلی ها هم شان خود را بالاتر از برنامه می دانستند.

وی افزود: با این حال فصل دوم عصر جدید به گونه ای است که بعضی آنقدر تاثیر رسانه ای این برنامه را دیده اند که آماده اند در هر جایگاهی که هستند در این رقابت شرکت نمایند حتی اگر شکست بخورند.

این پلتفرم در جهان هم برای حرفه ای ها محدودیت ندارد

حسینی در پاسخ به این سوال که آیا باز هم به حرفه ای ها برای حضور در عصر جدید پیشنهاد شده است؟ اظهار کرد: ما هم این پیشنهاد را مطرح نموده ایم و هم باز هم پیشنهاد می دهیم. عصر جدید هیچ محدودیتی قائل نیست آنچنان که این پلتفرم در فضای جهانی هم برای حرفه ای ها محدودیتی قائل نیست و شاید یکی از زیبایی ها همین باشد که حرفه ای ها حضور داشته باشند تا برنامه جدی تر و جذاب تر باشد و در عین حال کسانیکه در راستا حرفه ای شدن هستند در کنار حرفه ای ها بهتر دیده شوند. به نظرم این ترکیب فضا را خیلی جذاب تر می نماید و ما معتقد هستیم که اماتورها یا تازه کارها گاهی گل هایی طلایی می زنند که حرفه ای ها نمی توانند چنین کارهایی را انجام دهند.

فکر می کنم منتقدانی که منصف بوده اند تا به حال جواب خود را گرفته اند آنها هم که بیشتر به دنبال بهانه جویی هستند و فکر می نمایند با زدن هر برنامه یا اتفاق مبارکی می توانند خود را نشان دهند فکر می کنم اینگونه راحت تر باشند

وی در واکنش به تغییرات فصل جدید عصر جدید و اتفاقات شگفت انگیز این مسابقه اظهار کرد: بخواهیم یا نخواهیم عصر جدید مملو از شگفتی هاست، این شگفتی ها در فصل اول هم قابل پیش بینی نبود و بسیاری می گفتند که نمی توان رقابت جذابی را شاهد بود چون به اندازه کافی فرد بااستعداد نداریم. ما نه تنها این نوید را درباره اتفاقات شگفت انگیز می دهیم بلکه خودمان هم منتظر هستیم که ببینیم چه ستاره هایی از کجا می درخشند بدون اینکه تصور دقیقی در این باره داشته باشیم. البته آن بخش که خبرهایش به ما رسیده خیلی جذاب است ولی بخش جذاب تر آن کوه یخی است که 90 درصدش زیر آب است.

داور عصر جدید در واکنش به اینکه این مسابقه ابتدا با نقدها زیادی روبرو بود و به تدریج نقدها کمتر شد درباره فصل جدید این برنامه و نقدهای که می تواند در برداشته باشد، اظهار کرد: کافیست که استقبال مردم را در نظر بگیرند در عین حال تا الان جلساتی برای نقد و آنالیز برنامه برگزار شده است و فکر می کنم منتقدانی که منصف بوده اند تا به حال جواب خود را گرفته اند آنها هم که بیشتر به دنبال بهانه جویی هستند و فکر می نمایند با زدن هر برنامه یا اتفاق مبارکی می توانند خود را نشان دهند، فکر می کنم اینگونه راحت تر باشند.

امید به درخشش نوجوانان در فصل دوم عصر جدید

وی در بخش دیگر سخنان خود درباره اینکه چرا صداوسیما برای بچه های نوجوان برنامه تخصصی کمتر دارد؟ گفت: چه سوال سختی! متاسفانه واقعیت تلخ این است که ما هنوز نوجوانان را به عنوان یک رده هویتی مستقل نشناخته ایم و در تقسیم بندی ها عمدتا وقتی خواسته ایم به نوجوانان رسمیت دهیم گفته ایم کودک و نوجوان و این دو را با هم دیده ایم.

وی ادامه داد: ما مجموع برنامه های این دو گروه سنی را هم با هم در نظر گرفته ایم و این دو گروه مستقل نبوده اند. البته اتفاقی که در شبکه امید اتفاق افتاده است امیدآفرین است اما فکر می کنم تخصیص یک شبکه کاری ضروری و ضروری است اما کافی نیست.

داور عصر جدید با تاکید بر پتانسیل این برنامه برای نوجوان یاداور شد: ما در عصر جدید هم امیدمان بر این است که نوجوانان در این فضا بیشتر و فعال تر بدرخشند چون کشف استعداد برای چنین فضاهایی است.

وی افزود: شاید حتی بچه ها بیشتر از نوجوانان اهمیت داشته باشند و هرچه سن پایین تر باشد استعدادیابی برای شکوفایی فرصت بهتری است اما در جهان به این شکل است که رده نوجوانی بسیار مورد توجه است و آنقدر این رده سنی مهم شده است که دانشگاه مستقلی برای مطالعات نوجوانان تشکیل شده است.

حسینی مطرح نمود: درواقع ما جدای از حوزه عملی که کم کاری نموده ایم در حوزه های علمی هم کم کاری نموده ایم و تمام امید ما در این فضا این است که نوجوانان خودشان خود را پیدا نموده و نشان دهند.

می خواهیم به گودزیلاهای دهه 80 نزدیک شویم!

داور عصر جدید در ادامه گفت: مشکل خیلی از فضاهای ما این است که یک قشری آمده و برای قشر دیگری سیاست گذاری نموده است و گویی این سیاست گذاری برای قشر مورد نظر نوعی تحمیل بوده است و آنچه که دوست داشته اند برایشان اتفاق نیفتاده است.

وی در انتها گفت: اکنون کوشش ما این است که به گودزیلاها و هیولاهای دهه 80 نزدیک شویم (اینها اصطلاحاتی است که خودشان هم به تدریج به رسمیت می شناسند) اما فکر می کنم اتفاق درست این است که بتوانیم بسترسازی کنیم و زمینه را فراهم کنیم تا خود بچه ها به میدان بیایند.

بازگشت به صفحه رسانهها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 345

به "فصل دوم عصر جدید چه مختصاتی خواهد داشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل دوم عصر جدید چه مختصاتی خواهد داشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید