ظرفیت متروی تهران از اول افزایش می یابد

به گزارش سرگرمی تفریحی، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران در اطلاعیه ای از افزایش ظرفیت متروی تهران خبرداد.

ظرفیت متروی تهران از اول افزایش می یابد

به گزارش ، معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به همه دانش آموزان و دانشجویان، به اطلاع عموم شهروندان محترم تهران می رساند که با برنامه ریزی های اجرا شده و افزایش حضور ناوگان فعال در شبکه مترو، سرفاصله (Headway) حرکت قطار ها در سه خط اصلی از این پس به 3.5 دقیقه کاهش یافته است.

بر این اساس، قطار ها در خطوط 1، 2 و 4 مترو از روز اول مهرماه 1398 در ساعات اوج حضور مسافران، هر 3.5 دقیقه در ایستگاه ها به مسافرگیری خواهند پرداخت و بدین ترتیب ظرفیت پذیرش سفر در این سه خط حدود 15 درصد افزایش می یابد.

سرفاصله حرکت قطار ها در این سه خط مترو، پیش از این هم در دوره جدید مدیریت شهری در دو مرحله از 6 و 5 دقیقه به 4 دقیقه کاهش یافته بود. کاهش سرفاصله حرکت قطار ها به معنی کاهش معطلی مسافران و شلوغی ایستگاه ها در زمان های اوج سفر ها در ساعات صبح و عصر است.

خدمتگزاران حوزه حمل ونقل شهرداری تهران با اعلام این خبر خوش به شهروندان، ابراز امیدواری می نمایند که پس از راه اندازی خط 7 و بخشی از خط 6 در امسال، افزایش ظرفیت 15 درصدی خطوط 1، 2 و 4 به کاهش اتلاف وقت، کاهش شلوغی در ایستگاه ها، آسودگی خاطر مسافران و نیز تشویق عموم شهروندان به کنار گذاشتن خودرو شخصی و ترجیح استفاده از مترو بینجامد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 191

به "ظرفیت متروی تهران از اول افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت متروی تهران از اول افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید