رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی

به گزارش سرگرمی تفریحی، عملکرد بانک دی در نیمه نخست سال 1399 نشان می دهد که این بانک علاوه بر موفقیت در جذب بیش از پیش سپرده ها، به خوبی توانسته ترکیب آن ها را نیز بهینه کند.

رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی بانک دی، منابع گران قیمت یکی از دغدغه های نهادهای مالی است که تاثیر چشمگیری در عملکرد آن ها دارد به طوری که تداوم جذب این منابع می تواند به رشد قیمت تمام شده پول و در نتیجه زیان آن نهاد منجر شود.

قیمت تمام شده پول، ارتباط مستقیمی با نرخ جذب سپرده دارد و یک نهاد مالی همواره باید تلاش کند برای خدمت رسانی مطلوب تر به مشتریان و توسعه زیرساخت ها، جذب منابع ارزان قیمت را در اولویت قرار دهد.

بر اساس این گزارش، عملکرد پیروز بانک دی در راستای دستیابی به کاهش چشمگیر قیمت تمام شده پول، حاکی از آن است که مدیریت بانک با هدفگذاری در این زمینه و ایجاد جذابیت در سپرده های ارزان قیمت نتایج مطلوب و قابل قبولی را کسب کرده به طوری که در نه ماهه نخست سال جاری سهم 97 درصدی منابع گران قیمت به 89 درصد کاهش یافته است.

گفتنی است، در حالی که همه سپرده های جذب شده در بانک دی با رشد روبرو بوده اند، اما رشد سپرده های ارزان قیمت بسیار چشمگیر است و صورت های مالی شش ماهه نخست سال جاری نشان می دهد، افزایش 232 درصدی سپرده های جاری در کنار افزایش 46 درصدی سپرده های قرض الحسنه پس انداز ریالی این بانک، اثر بسیار مثبتی بر قیمت تمام شده پول داشته است، به طوری که می توان گفت بخش قابل توجهی از کاهش 6 واحدی قیمت تمام شده پول در بانک دی، ناشی از تغییر و بهینه سازی ترکیب جذب سپرده ها است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آذر 1399 بروزرسانی: 24 آذر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1067

به "رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد مدیریت شده سپرده ها در بانک دی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید