خبرنگاران بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب، ثبت نام رایگان فارسی آموزان

به گزارش سرگرمی تفریحی، تهران- خبرنگاران- معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی گفت: سامانه آموزشی چارچوب بر اساس جلد اول همین مجموعه طراحی شده و در دسترس فارسی آموزان داخل و خارج از کشور قرار می گیرد.

خبرنگاران بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب، ثبت نام رایگان فارسی آموزان

به گزارش روز یکشنبه گروه فرهنگی خبرنگاران از بنیاد سعدی، رضامراد صحرایی گفت: محتوای این سامانه بر اساس جلد اول مجموعه چارچوب تهیه و طراحی شده است.

وی با بیان اینکه در این سامانه بیش از 100 ویدئوی آموزشی 5 دقیقه ای موجود است، گفت: این سامانه به گونه ای طراحی شده که زبان آموزان بتوانند در فضایی تعاملی همزمان و غیرهمزمان، بدون همراه داشتن کتاب یا حضور در کلاس درس، کتاب چارچوب را مطالعه نمایند.

زبان آموزان در این راستا از پشتیبانی علمی مدرسان و کارشناسان بهره خواهند برد. چارچوب در واقع یک دوره آموزشی کامل محسوب می گردد که زبان آموزان می توانند هر ترم در آن ثبت نام نمایند و حدود 35 ساعت آموزش ببینند.

صحرایی درباره ضرورت های راه اندازی این سامانه شرح داد: بسیاری از مخاطبان ما در خارج از کشور که از نمایندگی های بنیاد و مراکز آموزشی ما دور هستند و تمایل به یادگیری زبان فارسی دارند، با این روش همواره مدرس و کتاب را در کنار خود همراه خواهند داشت.

استفاده از این سامانه به صورت برخط (آنلاین) صورت می گیرد و زبان آموزان به دو روش می توانند در این دوره شرکت نمایند. در روش اول زبان آموزان می توانند خود به طور مستقل ثبت نام نمایند که در این صورت کارشناسان بنیاد آنها را حمایت خواهند کرد و به پرسش های آنها پاسخ می گویند و به تمرین های تولیدی آنها بازخورد اصلاحی می دهند. همچنین کلاس همزمان نیز برای آنها برگزار می گردد.

معاون آموزش و پژوهش بنیادسعدی اضافه کرد: در روش دوم، زبان آموزان توسط مدرسان خود در این سامانه عضو می شوند. مدرسان در هر جای دنیا که باشند می توانند وارد سامانه شوند و فرم درخواست عضویت در سامانه را تکمیل و پس از تأیید کارشناس مربوطه به صفحه مدیریتی خود در سامانه دسترسی پیدا نمایند و زبان آموزان خود را نیز عضو نمایند تا از محتوای این سامانه بهره ببرند. در این روش، زبان آموزان تحت پشتیبانی علمی معلم خود قرار خواهند گرفت.

استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه یکی از اهداف این سامانه دسترسی آسان آن از تلفن همراه بوده گفت: زبان آموزان می توانند به وسیله موبایل خود وارد این سامانه شوند. این دوره به دلیل تمرین، بازخورد اصلاحی مدرس و تشکیل کلاس های برطرف اشکال در اصل یک دوره کامل محسوب می گردد.

صحرایی گفت: محتوای آموزشی این سامانه از ابتدای سطح مقدماتی تا انتها سطح پیش میانی را پوشش می دهد. آزمون تعیین سطح برای ورود به این سامانه برای آن است که زبان آموزان نوآموز تعیین شوند و پس از گذراندن سطح نوآموز، یادگیری زبان فارسی را به وسیله این سامانه ادامه دهند. چنانچه زبان آموز در سطح مقدماتی یا بالاتر باشد می تواند در این دوره شرکت کند.

وی گفت: چارچوب هم اکنون از ابتدای سطح مقدماتی در مرحله بهره برداری آزمایشی است. از مدرسانی که تمایل دارند در این مرحله با ما همراه شوند می توانند درخواست خود را به نشانی [email protected] ارسال و زبان آموزان خود را رایگان در این مرحله ثبت نام نمایند.

بنیاد سعدی، در سال 1389 با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم افزایی و انسجام در فعالیت های مرتبط با این حوزه و بهره گیری بهینه از ظرفیت های موجود کشور، تاسیس شد و کار خود را به صورت رسمی از اول اردیبهشت 1392 شروع کرد.

این بنیاد ضمن تالیف کتاب های آموزشی زبان فارسی، تربیت مربی، همه ساله دوره های آموزشی را در این راستا برای مدرسان زبان فارسی دنیا برنامه ریزی و اجرا می نماید، همچنین برگزاری دوره های دانش افزایی برای علاقه مندان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در سراسر دنیا و رشته های مرتبط از دیگر فعالیت های این بنیاد است.

تالیف 16 عنوان کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، برگزاری بیش از 200 دوره آموزش زبان فارسی با 10 هزار فارسی آموز و تربیت معلم، فعالیت در فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی بخشی از فعالیت های این نهاد است که به صورت هیات امنایی و با حضور معاون اول رئیس جمهور (رئیس هیئت امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (دبیر هیئت امنا)، رئیس بنیاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رئیس سازمان صدا و سیما و 5 نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید هیات امناء و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی با ریاست غلامعلی حداد عادل، اداره می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1385

به "خبرنگاران بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب، ثبت نام رایگان فارسی آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بهره برداری آزمایشی از سامانه چارچوب، ثبت نام رایگان فارسی آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید