تکرار تراژدی قتل فلوید این بار در اروپا

به گزارش سرگرمی تفریحی، تارنمای روزنامه انگلیسی گاردین اطلاع داد که فیلم زانو زدن پلیس جمهوری چک بر گردن یک کولی و مرگ متعاقب وی در میان مردم این کشور دست به دست شده و آنان این فاجعه را با قتل جورج فلوید آمریکایی مقایسه می نمایند.

تکرار تراژدی قتل فلوید این بار در اروپا

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

گاردین اطلاع داد که 29 خرداد سه مأمور پلیس در شهر شمالی تِپلیس یک فرد کولی را روی زمین خوابانده و دستگیر کردند. یکی از مأموران پاهای این مرد را گرفته و دیگری روی گردن او زانو زده بود و پلیس سوم نیز کوشش می کرد تا به او دستبند بزند. با وخامت حال این کولی، آمبولانس به محل اعزام شد و فرد مصدوم داخل آن جان داد.

به گفته آشنایان استانیسلاو، این خیابان خواب 40 ساله به حفاظت از یکی از سوپرمارکت های شهر اشتغال داشت و در زمان حادثه کوشش نموده بود تا از تخریب یک خودرو به دست یک شهروند دیگر جلوگیری کند. زمانی که مأموران پلیس سر رسیدند، وی را به جای فرد متهم اشتباه گرفتند.

در حالیکه پلیس در گزارش خود از این حادثه کوشش نموده تا فرد جانباخته را پرخاشگر و معتاد نشان دهد، همشهریان استانیسلاو شهادت داده اند که مقتول فقط برای کمر دردش دارو مصرف می کرد و هرگز مواد مخدر استعمال ننموده بود.

به گفته نهادهای حقوق بشری، کولی های اروپا با تبعیض گسترده ای روبرو بوده و نرخ بیکاری آنها در جمهوری چک چهار تا پنج برابر دیگر هموطنانشان است.

پنج خرداد 1399 جرج فلوید شهروند سیاهپوست به ظن داشتن یک اسکناس تقلبی 20 دلاری توسط درک شووین آمریکایی دستگیر شد. پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا به مدت 9 دقیقه و 29 ثانیه با قرار دادن زانو بر گردن جرج فلوید باعث مرگ وی شه و این اقدام باعث می گردد که تا زمان برگزاری ریاست جمهوری 2020 آمریکا موجی از اعتراض و ناآرامی علیه رفتار سبعانه پلیس سفیدپوست در سراسر آمریکا به راه بیفتد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1447

به "تکرار تراژدی قتل فلوید این بار در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکرار تراژدی قتل فلوید این بار در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید