توصیه های موثر برای شکست غم و اندوه

به گزارش سرگرمی تفریحی، گرفتار شدن در چنگال در غم و اندوه و رهایی از غم یک معضل جهانی است. در ادامه به شما می گوییم چگونه با 8 روش موثر غم و اندوه را شکست دهید.

توصیه های موثر برای شکست غم و اندوه

1- برای رهایی از غم گریه کنید

اگر چه بسیاری از مردم گریه کردن را نشانه ضعف می دانند اما یکی از برترین روش های عاطفی برای رهایی از غم و اندوه، گریه کردن است. اگر در مکانی هستید که نمی توانید گریه کنید به یک جای خلوت بروید. می دانستید بسیاری از افراد ترجیح می دهند زیر دوش حمام گریه نمایند؟ اتفاقا ایده خوبی است، چون آب اشک ها را با خودش می شورد و می برد. پس اگر از این به بعد به خاطر مسئله ای دچار غم شدید حتما در خلوت خودتان اشک بریزید تا آرام شوید و به هیچ وجه خودخوری نکنید.

2- بنویسیداگر در پی برترین راه چاره برای رهایی از غم و اندوه هستید، در خصوص مسئله ای که غمگین تان نموده روی کاغذ بنویسید. لازم نیست جملات ادبی بنویسید. هر چه را که سبب اندوه شما شده به زبان ساده روی کاغذ بیاورید. نوشتن یکی از برترین راه چارهها برای بیرون ریختن احساسات و آرام شدن است.

3- موزیک گوش کنیداین که موزیک در تمام شرایط به یاری شما می آید کمی عجیب نیست؟ اما واقعیت این است که گوش دادن به موسیقی یکی از برترین راه چارهها برای کاهش اندوه و رهایی از غم است.

4- لباس بپوشید و از خانه بیرون برویدزمانی که از خانه یا محل کار بیرون هستید می توانید سر خودتان را با چیزهای زیادی گرم کنید. هم می توانید یک خوراکی خوشمزه بخورید یا به کافی شاپ بروید یک فنجان قهوه بنوشید. اما اگر در زمان غم و ناراحتی در منزل بمانید احتمالا ترجیح می دهید یک فیلم غمگین متناسب با حال و احوال روحی تان ببینید و بیشتر در خودتان فرو بروید. حتی اگر شب را در خانه ماندید و به توصیه گریه کردن عمل کردید روز بعد حتما از خانه بیرون بروید. از نور آفتاب لذت ببرید، در پارک قدم بزنید یا به کافی شاپ محبوب تان بروید و خوراکی مورد علاقه تان را میل کنید. برای رهایی از غم شما باید یاد بگیرید حرکت کنید و غم را شکست بدهید.

5- سرتان را با کارتان گرم کنیدمسئله اساسی اینجاست که اگر شما مدت زمان زیادی را با غم و اندوه سپری کنید دیگر نمی توانید از شر آن خلاص شوید. بهتر است به جای فکر کردن به عاملی که سبب اندوهگین شدن تان شده است سرتان را با کار و شغل تان گرم کنید، پروژه های تازه قبول کنید و به نحوی سر خودتان را گرم کنید که فرصت فکر کردن به غم را نداشته باشید. اصلا شاید همین مسئله باعث گردد که بیشتر و بهتر کار کنید و در شغل تان ترفیع هم بگیرید.

6- تمیزکاری کنیداگر خانه دار هستید و نمی توانید سرتان را با کار اداره و شرکت گرم کنید، بهتر است آغاز به تمیز کردن و نظافت منزل تان بکنید. برای مثال اگر همواره برای تمیز کردن فریزر تنبلی نموده اید الان برترین فرصت برای انجام این کار است. اصلا می توانید انباری را تمیز کنید، کمدها را مرتب کنید یا هر کاری را که پیش از این پشت گوش انداخته اید را به پایان برسانید. زمانی که احساس غم کردید برای از بین بردن این حس باید درست ترین کار را انتخاب کنید.

7- درد و دل کنیدگاهی اوقات صحبت نکردن و خودخوری کردن حتی باعث صدمه به جسم ما هم می گردد. بنابراین اگر اتفاق ناراحت نماینده ای برای شما اتفاق افتاده که روال زندگی تان را تغییر داده سعی کنید به صورت رو در رو با یک نفر صحبت کنید. این فرد می تواند دوست یا یکی از افراد خانواده شما باشد. اگر دل تان نمی خواهد دوستان نزدیک یا افراد خانواده تان چیزی در خصوص مسئله ای که برای تان پیش آمده بدانند، با یک مشاور در این زمینه صحبت کنید. فارغ از این که چند جلسه باید پیش مشاور یا تراپیست بروید اگر این کار حال تان را خوب می نماید حتما انجامش دهید.

8- مثبت فکر کنیدمهم نیست تحت چه شرایطی دچار غم و ناراحتی شده اید. قطعا شرایط تغییر خواهد نمود و بهتر خواهد شد و شما به نگرشی احتیاج دارید که به وسیله آن بتوانید بر مشکل تان غلبه کنید. زمانی را به غمگین بودن اختصاص بدهید، خودتان را آرام کنید و سپس رو به جلو حرکت کنید و همه چیز را از سر بگیرید. اگر شما در خصوص همه چیز مثبت فکر کنید به زودی همه چیز به قدر کافی خوب خواهد شد.

منبع: مجله افق

منبع: راسخون
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1596

به "توصیه های موثر برای شکست غم و اندوه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های موثر برای شکست غم و اندوه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید