بی تفاوتی گوگل به یک روش نو کلاهبرداری

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، یک روش نو کلاهبرداری از سایت های جعلی که خود را کسب و کارهای واقعی نشان می دهند و با سواستفاده از حساب های کاربری جعلی مربوط به کسب و کارها در موسسه مالی آمریکن اکسپرس از کاربران سرقت می نمایند به وسیله یک فعال حوزه فناوری فاش شده است.

بی تفاوتی گوگل به یک روش نو کلاهبرداری

کوری دکتورو در توییتر گفت هنگامیکه سعی نموده از یک وب سایت به نام Kiinthaila.com غذا بخرد از او کلاهبرداری شده است. او متوجه شده بود وب سایت مذکور در حقیقت جعلی است و به وسیله کلاهبرداران با استفاده از پلتفرم Wix ساخته شده است. Wix به افراد اجازه می دهد خیلی ساده هر وب سایتی را بسازند.

کلاهبرداران اینترنتی حساب های تجاری جعلی آمریکن اکسپرس را برای کسب و کارهای واقعی می سازند و از آنها برای دریافت پول از مشتریانی استفاده می نمایند که به وب سایت های جعلی سفارش داده اند.

دکتورو با شرکت آمریکن اکسپرس تماس گرفت تا کلاهبرداری را گزارش دهد. اما از پاسخ آنها ناامید شد. به گفته او شرکت تمایلی به تحقیق درباره این روش کلاهبرداری یا بستن حساب های جعلی نداشت. او اعلام نموده بود که گوگل با نشان دادن تبلیغات کلاهبرداران در صفحه نخست از نتایج جستجوی خود به جای وب سایت های رسمی، به توسعه فعالیت کلاهبرداران یاری می نماید.

این روش کلاهبرداری نه تنها به سرقت مالی و از بین رفتن اعتماد کاربران منجر می گردد، بلکه به نام و معروفیت کسب و کارهای قانونی نیز آسیب می رساند. نکته هشدار دهنده آن است که گوگل اجازه می دهد این کلاهبرداران نتایج جستجویش را دستکاری نمایند و کاربران را در معرض خطر قرار می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1401 بروزرسانی: 7 اسفند 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1959

به "بی تفاوتی گوگل به یک روش نو کلاهبرداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی تفاوتی گوگل به یک روش نو کلاهبرداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید