بهانه جدید فرانسه برای جوسازی ضد ایران بعد از ناکامی طرح 4 بندی

به گزارش سرگرمی تفریحی، وزارت خارجه فرانسه بعد از ناکام شدن طرح 4 بندی این کشور برای وادار کردن ایران به مذاکره با آمریکا، بیانیه ای مداخله جویانه علیه ایران منتشر کرده است.

بهانه جدید فرانسه برای جوسازی ضد ایران بعد از ناکامی طرح 4 بندی

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی تفریحی، دولت فرانسه بعد از ناکام شدن طرح چهار بندی اش برای برقرار کردن ملاقات میان روسای جمهور ایران و آمریکا بهانه جدیدی برای فشار علیه تهران پیدا کرده است.

وزارت خارجه فرانسه پنجشنبه در بیانیه ای مداخله جویانه از ایران خواسته شهروندش به نام فریبا عادل خواه را که در ایران بازداشت شده آزاد کند.

آگن ون در مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری آنلاین گفت: حیاتی و ضروری است که مسئولان ایران در این پرونده و همچنین در تمامی پرونده های مربوط به اتباع خارجی بازداشت شده در ایران شفاف عمل کنند.

چند روز پیش منابع خبری فاش کردند طرح امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه برای ملاقات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و گفت وگو بر سر یک سند چهار بندی به شکست انجامیده است.

رسانه آمریکاییپالیتیکو به نقل از منابعی مدعی شد دیدار سران دو کشور علی رغم توافق اولیه بر سر این سند محقق نشد زیرا روحانی اصرار داشته ترامپ ابتدا رفع تحریم ها علیه ایران را اعلام کند.

ماکرون و تیم او علاوه بر این پیشنهاد برقراری یک تماس تلفنی ایمن بین روحانی و ترامپ را مطرح کردند که آن طرح هم مورد پذیرش مقام های ایران واقع نشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 228

به "بهانه جدید فرانسه برای جوسازی ضد ایران بعد از ناکامی طرح 4 بندی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهانه جدید فرانسه برای جوسازی ضد ایران بعد از ناکامی طرح 4 بندی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید