75 میلیون و 600 هزار نفر یارانه می گیرند!

به گزارش سرگرمی تفریحی، وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی گفت: باتوجه به اینکه حدود 75 میلیون و 600 هزار نفر از یارانه استفاده می کنند درمی یابیم که بخشی از دهک نخست درآمدی کشور به طور طبیعی از دریافت یارانه محروم می شوند.

75 میلیون و 600 هزار نفر یارانه می گیرند!

به گزارش گروه اقتصادی سرگرمی تفریحی،محمد شریعتمداری با اشاره به اجرای طرح حذف برخی از یارانه بگیران گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی بر این اساس است که دولت در زمینه حذف یارانه متمکنان با اولویت سه دهک نخست درآمدی اقدام کند.

وی افزود: اگر در حال حاضر جمعیت کشور را حدود 83 میلیون نفر درنظر بگیریم و باتوجه به اینکه حدود 75 میلیون و 600 هزار نفر از یارانه استفاده می کنند درمی یابیم که بخشی از دهک نخست درآمدی کشور به طور طبیعی از دریافت یارانه محروم می شوند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرح داد: در راستای اجرای این طرح باید بکوشیم تا از بانک های اطلاعاتی دقیق و مختلفی استفاده کنیم تا پس از اجرای آن به هیچ وجه لطمه ای به زندگی طبقات متوسط و پایین جامعه وارد نشود.

شریعتمداری ادامه داد: اجرای قانون باید به صورت آگاهانه و عالمانه انجام پذیرد، اگر قوانین به صورتی اجرایی شوند که ضریب خطای اجرای این طرح بالا باشد و تعداد زیادی از افرادی که از لیست دریافت یارانه حذف می شوند متمکن نباشند این برنامه با نقص و قرض روبرو است.

وی مطرح نمود: اجرای دوره نخست طرح حذف یارانه بگیران با نهایت احتیاط به انجام رسید و در نخستین دوره از این طرح تقریبا 166 هزار خانوار و حدود 700 هزار نفر از جمعیت کشور مشمول طرح اجرایی شدند و در مجموع تعداد 10 هزار شکایت پیرو اجرای این طرح در سایت به ثبت رسید که این آمار نشان می دهد میزان خطا در روند اجرای این طرح تا حد قابل ملاحظه ای پایین بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هم زمانی اجرای طرح حذف یارانه بگیران با دیگر طرح های سازمان هدفمندی سبب بروز مشکلاتی اعم از صدور پیامک برای هموطنان در برخی از شهر ها در این زمینه شد که این مسئله برطرف شده است.

شریعتمداری بیان نمود: میزان افرادی که نسبت به حذف از لیست دریافت یارانه اعتراض داشته اند نشان می دهد که این طرح با دقت به اجرا رسیده و در ادامه جهت نیز این دقت همواره اعمال می شود به طوری که دهک های متوسط درآمدی کشور که امروزه بر اثر فشار های نظام سلطه از وضعیت نامناسب زندگی برخوردارند با حذف یارانه آسیبی نبینند.

وی افزود: هرماه به طور طبیعی تعدادی از صدک های درآمدی متمکن از لیست دریافت یارانه حذف می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 310

به "75 میلیون و 600 هزار نفر یارانه می گیرند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 میلیون و 600 هزار نفر یارانه می گیرند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید