28 نفر در بوشهر به کرونا ویروس مبتلا شدند

به گزارش سرگرمی تفریحی، دبیر ستاد مبارزه با کرونا ویروس در استان بوشهر گفت: تا امروز، 24 اسفندماه، 28 نفر در استان بوشهر به طور قطعی به کرونا ویروس مبتلا شدند.

28 نفر در بوشهر به کرونا ویروس مبتلا شدند

به گزارش گروه دانشگاه سرگرمی تفریحی به نقل از دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، سعید کشمیری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا امروز، 24 اسفندماه 28 نفر است.

کشمیری شرح داد: دو نفر از این آمار اهل گناوه و یک نفر اهل بوشهر بودند که برای انجام کار به استان های آلوده سفرکرده بودند و چهار نفر که از استان های آلوده برای سرکشی به اقوام به استان بوشهر آمده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا امروز کل بیماران تنفسی مراجعه کننده به بیمارستان های استان بوشهر هزار و 167 نفر بودند که 753 نفر بررسی و ترخیص شدند و در حال حاضر 61 نفر بستری هستند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا ویروس در بوشهر اضافه کرد: مفهوم آمار امروز این است که افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر یا از طریق همشهریانمان که به مناطق آلوده مسافرت کرده اند و یا از طریق افراد ساکن کانون های عفونت وارد استان می شود.

وی یادآور شد: کادر درمان استان خانواده های این افراد آلوده را پیدا، بررسی، تشکیل پرونده و عفونت زدایی می کنند و هر روز تب سنجی و در صورت بروز علائم به مراکز درمانی منتقل می کنند.

کشمیری با تأکید بر اینکه جمعیت های بالای 10 نفر نباید دورهم باشند، اظهار کرد: در صورتی که اصول بهداشتی رعایت نشود، دور همی ها ادامه پیدا کند این مشکل حادتر خواهد شد.

وی خطاب به مردم استان بوشهر اضافه کرد: مراقب سالمندان باشید و دور آن ها را شلوغ نکنید چراکه در معرض خطر هستند، چون همه افراد امروز به نوعی می توانند ناقل باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند، دورهمی نروند، توصیه های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت دار شدن به مراکز بهداشتی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 604

به "28 نفر در بوشهر به کرونا ویروس مبتلا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "28 نفر در بوشهر به کرونا ویروس مبتلا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید