کردهای عراق همیشه قدردان حمایت های جمهوری اسلامی ایران هستند

به گزارش سرگرمی تفریحی، عبدالله محمد عبدالوهاب صبح امروز و در جریان برگزاری مراسم استقبال از وی و هیئت همراه در مرز باشماق مریوان اعلام کرد: کردهای عراق در برهه های مختلف زمانی از سوی جمهوری اسلامی ایران مورد حمایت قرار گرفته اند و به همین دلیل ما همیشه از این حمایت های ایران تقدیر می کنیم.

کردهای عراق همیشه قدردان حمایت های جمهوری اسلامی ایران هستند

وی با اشاره به حمایت های جمهوری اسلامی ایران در زمان بمباران شیمیایی حلبچه از مردم این شهر، اضافه نمود: بدون شک اگر جمهوری اسلامی ایران نبود عمق این فاجعه برای جهانیان نشان داده نمی شد و در کنار این مهم جمهوری اسلامی ایران خدمات زیادی را به بازماندگان این فاجعه انسانی ارائه کرد.

استاندار حلبچه عراق با بیان اینکه اولین سفر برون مرزی من است، ادامه داد: دو استان کردستان و حلبچه عراق نزدیکی های بسیاری با هم دارند و به همین دلیل انتظار می رود که بتوانیم از ظرفیت های مشترک با بهبود روابط استفاده کنیم.

وی گفت: استان کردستان توانمندی های خوبی در اختیار دارد و حلبچه نیز نیازمند یاری های استان کردستان است و به همین دلیل باید در این سفر زمینه های بهبود این روابط مورد بحث و آنالیز دو طرف قرار گیرد و ما بتوانیم از ظرفیت های استان کردستان بهره برداری کنیم.

وی با اشاره به حضور مسئولان ادارات دولتی استان حلبچه عراق در این سفر، گفت: در این سفر مسئولان امنیتی، مالی، تجاری و ورزشی استان حلبچه حضور دارند و قرار است که نشست های مشترکی با مسئولان استان کردستان داشته باشند.

سفر استاندار حلبچه اقلیم کردستان عراق به استان کردستان سه روزه خواهد بود و قرار است که وی در این سفر علاوه بر بازدید از توانمندی های کردستان در بخش های گردشگری و مالی، با مدیران ادارات دولتی و بخش خصوصی این استان نیز نشست های مشترکی را برگزار کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 564

به "کردهای عراق همیشه قدردان حمایت های جمهوری اسلامی ایران هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کردهای عراق همیشه قدردان حمایت های جمهوری اسلامی ایران هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید