چین استفاده از واکسن کرونا را برای ارتش تصویب کرد

به گزارش سرگرمی تفریحی، کمیسیون مرکزی نظامی چین به ارتش این کشور برای استفاده از یک نوع واکسن کرونا به نام کانسینو کووید 19 چراغ سبز نشان داده است.

چین استفاده از واکسن کرونا را برای ارتش تصویب کرد

کمیسیون نظامی چین روز سه شنبه گزارش کرد این واکسن را یکی از واحدهای تحقیقاتی ارتش چین فراوری نموده و پس از انجام بعضی آزمایش های بالینی، ایمن بودن آن تایید شده است.

شرکت بیولوژیک کانسینو و واحد تحقیقاتی ارتش چین می گویند که این یکی از مهمترین و بهترین واکسن هایی است که برای داخل و خارج از چین در درمان کرونا فراوری شده و استفاده از آن برای آزمایش انسانی در کانادا هم تصویب شده است.

کمیسیون مرکزی نظامی چین که فرماندهی کل قوای کشور نیز محسوب می گردد گفتکه از روز 25 ژوئن - پنجم تیر- مجوز استفاده از این واکسن برای یک دوره یک ساله در ارتش صادر شده است تا فاز انسانی آزمایش آن به نتیجه نهایی برسد.

این واکسن را شرکت کانسینو و واحد تحقیقاتی آموزشگاه علوم نظامی چین فراوری نموده اند و قرار است فعلا به صورت محدود برای ارتش استفاده گردد. از این رو، تا زمانی که اداره پشتیبانی لجستیک ارتش اعلام نکند و نتایج و عوارض احتمالی استفاده انسانی آن معلوم نگردد، نمی تواند در ابعاد گسترده تر مورد استفاده قرار گیرد.

چین اوایل ماه جاری میلادی گفت که استفاده از دو واکسن را برای بعضی کارکنان دولتی که سفرهای خارجی انجام می دهند مجاز نموده است و کانسینو هم یکی از هشت واکسنی است که چین برای درمان کرونا ساخته است.

گزارش ها حاکی است که کانسینو می تواند از ابتلای به ویروس کرونا جلوگیری کند. این ویروس تا به امروز جان نیم میلیون نفر را در جهان گرفته است اما موفقیت تجاری آن هنوز مورد تایید نیست.

تا به امروز هیچ واکسنی که بتواند این بیماری را درمان کند و به تایید برای مصرف تجاری رسیده باشد در جهان ساخته نشده است اما دهها واکسن از میان بیش از 100 واکسن فراوری شده در جهان روی تعدادی آزمایش شده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 843

به "چین استفاده از واکسن کرونا را برای ارتش تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین استفاده از واکسن کرونا را برای ارتش تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید