نظارت مستقیم رئیس جمهور قرقیزستان در فرایند بازگرداندن شهروندان از سوریه و عراق

به گزارش سرگرمی تفریحی، کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان ضمن شناسایی شهروندان این کشور در سوریه و عراق، برای بازگرداندن این افراد به کشور برنامه ریزی مشخصی را تحت نظارت شخص رئیس جمهور شروع نموده است.

نظارت مستقیم رئیس جمهور قرقیزستان در فرایند بازگرداندن شهروندان از سوریه و عراق

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی تفریحی به نقل از 24.کی جی، کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان گفته است که در حال کار بر روی بازگرداندن شهروندان قرقیز است که در مناطق جنگی سوریه و عراق رها شده و همچنین آن هایی که در کمپ های آوارگان حضور دارند.

بنا بر اطلاعیه این کمیته، مشارکت این افراد در اقدامات تروریستی اکنون به دست آمده و بسیاری از آن ها فرزندانی دارند. موافقت والدین آن ها که می بایست تا تایید هویت آنها تکمیل گردد در سوریه و عراق بمانند، برای بازگشت فرزندان به کشور اجرا شده است.

کمیته دولتی امنیت ملی همچنین تاکید نموده است که در زمینه مشارکت در اقدامات تروریستی، ممکن است آن ها از حقوق خود نسبت به فرزندانشان محروم شوند. این بدان معناست که بدون موافقت والدین، ممکن است فرزندان آن ها به کشور بازگردانیده شوند.

بر اساس این اطلاعیه، شهروندان بازگردانده شده دوره های بازیابی را گذرانده و در ارتباط با ملزومات قانونی، درجه مسئولیت آن ها معین خواهد شد.

در این اطلاعیه تصریح شده که امور مربوط به بازگرداندن شهروندان قرقیز از سوریه، عراق و کمپ های آوارگان در کشورهای دیگر، تحت کنترل شخصی رئیس جمهور قرقیزستان است.

لازم به ذکر است پیش از این جمهوری های تاجیکستان، ازبکستان و قزاقستان از آسیای مرکزی کوشش های فعالانه ای را برای بازگرداندن شهروندان خود از سوریه و عراق صورت داده اند. در قرقیزستان تا پیش از این تمایل کمتری برای این کار نشان داده شده بود.

با این حال از چندی پیش و در پی فشارهای فعالان اجتماعی و بعضی چهره های سیاسی، روند مذکور در پیش گرفته شده است. با نظارت مستقیم رئیس جمهور، کمیته دولتی امنیت ملی مسئول این امر معین شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 65

به "نظارت مستقیم رئیس جمهور قرقیزستان در فرایند بازگرداندن شهروندان از سوریه و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظارت مستقیم رئیس جمهور قرقیزستان در فرایند بازگرداندن شهروندان از سوریه و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید