نامزد دموکرات ها: ترامپ آمریکا را به هرزه ای برای عربستان تبدیل می نماید

به گزارش سرگرمی تفریحی، تولسی گبرد، نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ترامپ به دلیل اینکه منتظر دستور از روسای سعودی اش است به شدت انتقاد کرد.

نامزد دموکرات ها: ترامپ آمریکا را به هرزه ای برای عربستان تبدیل می نماید

به گزارش سرگرمی تفریحی، به نوشته نشریه نیوزویک، تولسی گبرد که نماینده هاوایی است در صفحه توییتر خود نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا منتظر دستور از روسای سعودی اش است. این که کشورمان همچون هرزه ای برای عربستان سعودی عمل کند به هیچ وجه تحقق اول آمریکا نیست.

او در ویدئویی دیگر در توییتر خود می گوید: اینکه تو (ترامپ) ارتش ما را به دیکتاتوری عربستان پیشنهاد می دهی خیانت به برادران و خواهران یونیفرم پوش من است که حاضرند جانشان را برای کشورشان بدهند نه دیکتاتوری عربستان. اگر فکر نموده ای می توانی زنان و مردان ما را در اختیار ولیعهد سعودی قرار دهی شرم آور است و این یک بار دیگر ثابت می نماید که تو شایسته این نیستی که فرماندهی کل قوا را در اختیار داشته باشی .

گبرد یکی از کهنه سربازان جنگ آمریکا در عراق است و همچنان به خدمت در گارد ملی ادامه می دهد. وی یکی از منتقدان جدی جنگ های مداخله جویانه آمریکا است و به شدت از ترامپ به خاطر خروج آمریکا از توافق اتمی با ایران انتقاد نموده است.

ترامپ اخیرا در توییتی که توسط گبرد نیز بازنشر شده، به حمله روز شنبه به حوزه های نفتی عربستان سعودی اشاره داشت و گفت که منتظر است تا پیش از انجام هر اقدامی ارزیابی عربستان را بشنود.

وی در این توییت نوشته بود: دلیلی وجود دارد که ما مقصر این حمله را می شناسیم اما منتظریم تا بشنویم عربستان سعودی معتقد است چه کسی مقصر این حمله است و تحت چه شرایطی باید پیش برویم.

حوثی های یمن مسئولیت این حمله که 5 درصد از ذخایر نفتی دنیا را از بین برده بر عهده گرفتند. شرکت نفت آرامکو عربستان سعودی یکی از بزرگترین فراوری کنندگان نفت در دنیا است.

گبرد به همراه تعدادی دیگر از سیاستمداران به روابط نزدیک ترامپ با عربستان سعودی انتقاد دارند.

در ماه نوامبر پس از آن که ترامپ به دنبال قتل جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی مستقر در واشنگتن از ریاض دفاع کرد، گبرد مشابه همین توییت را در انتقاد از ترامپ منتشر کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 227

به "نامزد دموکرات ها: ترامپ آمریکا را به هرزه ای برای عربستان تبدیل می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزد دموکرات ها: ترامپ آمریکا را به هرزه ای برای عربستان تبدیل می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید