مقام انصارالله: روزهای آینده مملو از وقایع غیرمنتظره علیه متجاوزان است

به گزارش سرگرمی تفریحی، نصرالدین عامر معاون وزیر اطلاع رسانی دولت نجات ملی یمن دوشنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری المیادین لبنان، گفت: در صورتی که محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن ادامه یابد، روزهای آینده مملو از وقایع غیرمنتظره علیه آن ها خواهد بود.

مقام انصارالله: روزهای آینده مملو از وقایع غیرمنتظره علیه متجاوزان است

به گزارش المیادین، عامر افزود: عملیات در ردمان واقع در شمال استان بیضاء گامی راهبردی علیه یک جبهه بسیار مهم بود.

وی گفت: تا زمانی که محاصره ائتلاف سعودی علیه یمن ادامه یابد، نیروهای مسلح نیز به رشته عملیات بازدارنده خود ادامه می دهند.

پیش تر یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرده بود که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی ظرف سه روز گذشته در محور عملیاتی مأرب و بیضاء 250 تن از نیروهای ائتلاف سعودی را کشته، زخمی و یا اسیر کردند.

سریع افزود: نیروهای مسلح یمنی حدود 400 کیلومتر مربع از مناطق بیضاء و مأرب را از اشغال نیروهای ائتلاف سعودی آزاد کردند.

وی گفت: شهرستان ردمان استان بیضاء به صورت کامل پاکسازی شده و در استان مأرب نیز بخش های وسیعی از شهرستان العبدیه از لوث نیروهای ائتلاف پاک شده است.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال 1394 با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریباً پنج سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تا به امروز هزاران یمنی به شهادت رسیده اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 838

به "مقام انصارالله: روزهای آینده مملو از وقایع غیرمنتظره علیه متجاوزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام انصارالله: روزهای آینده مملو از وقایع غیرمنتظره علیه متجاوزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید