مذاکرات برای پایان دادن به 40 سال جنگ در افغانستان ادامه یابد

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، تروئیکای صلح افغانستان شامل کشورهای روسیه، آمریکا و چین به همراه پاکستان از جنبش طالبان خواستند تا از خروج گروه های تروریستی از مناطق مرزی افغانستان با کشورهای همجوار جلوگیری کنند.

مذاکرات برای پایان دادن به 40 سال جنگ در افغانستان ادامه یابد

در بیانیه ای که در جریان نشست مشترک کشورهای یاد شده با موضوع فرایند صلح افغانستان در مسکو برگزار گشت، آمده است: ما از افغان ها شامل دولت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان می خواهیم تا گروه های تروریستی و اشخاص مرتبط با آنها از خاک افغانستان برای تهدید امنیت هیچ کشور دیگری استفاده نکنند.

تروئیکای صلح افغانستان همچنین در بیانیه خود خواستار ایجاد همبستگی در داخل این کشور شده و در ادامه بیانیه خود آورده است: همانطور که در قطعنامه شماره 2513 شورای امنیت سازمان ملل نیز آورده شده، ما از بازگردانده شدن امارت اسلامی حمایت نکرده و همه طرف ها در دولت افغانستان و شورای عالی آشتی ملی به صورت آزادانه با شرکای خود در طالبان در راستای مذاکرات صلح مشارکت خواهند داشت.

همچنین در انتها این بیانیه آمده است: ما چهار کشور در این لحظه حیاتی از طرف های مشارکت کننده در این مذاکرات می خواهیم تا به مذاکره منتهی به توافقنامه صلحی بپردازند که به چهار دهه جنگ در افغانستان انتها دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1298

به "مذاکرات برای پایان دادن به 40 سال جنگ در افغانستان ادامه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات برای پایان دادن به 40 سال جنگ در افغانستان ادامه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید