عبدالله عبدالله مدعی پیروزی خود در انتخابات افغانستان شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، عبدالله عبدالله در یک نشست خبری گفت: در وضعیت موجود، انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم نمی رود و تیم ثبات و همگرایی حکومت آینده را تشکیل می دهد.

عبدالله عبدالله مدعی پیروزی خود در انتخابات افغانستان شد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرنگاران، در حالی که حدود 20 روز به اعلام نهایی نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باقی مانده، عبدالله عبدالله رییس اجرائیه افغانستان، مدعی پیروزی خود در انتخابات شد.

وی امروز در یک نشست خبری گفت: رای ما در این انتخابات بالاست. نتایج را کمیسیون اعلام می کند، اما ما با رای بالا به صحنه آمدیم.

عبدالله افزود: ما در یکی دو روز گذشته مشغول بررسی نتایج بودیم و به این نتیجه رسیدیم که رای بالایی داریم. اگر جلوی تقلب ها گرفته شود، رای ما بیشتر هم می شود.

وی ادامه داد: در وضعیت موجود، انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم نمی رود و تیم ثبات و همگرایی حکومت آینده را تشکیل می دهد.

عبدالله همچنین تاکید کرد: برخی از مقامهای حکومتی مستقیم در روند انتخابات مداخله کرده اند که به زودی به جزای خود خواهند رسید.

وی با قدردانی از نیروهای امنیتی در طول برگزاری انتخابات افغانستان، از قهرمانی مردم بخاطر شرکت در انتخابات نیز قدردانی کرد.

عبدالله همچنین گفت: در مورد نظر دیگران (امرالله صالح) صحبتی نمی کنم، اما این را می گویم که رای سالم و پاک مردم سرنوشت افغانستان را مشخص می کند.

وی با اشاره به مسائلی نظیر عدم بایومتریک بودن برخی از آرا گفت: مشارکت مردم در سطحی که توقع می رفت نبوده اما شرایط امنیتی کشور را باید در نظر گرفت، با وجودی این همه مسائل این تعداد شرکت کننده رقم قابل ملاحظه ای است.

عبدالله همچنین ادامه داد: بخاطر مصلحت های دفعه پیش قربانی دادیم. دفعه گذشته بخاطر مردم و کشور یک تقلب کار مشهور و یک دروغگو مشهور را به عنوان رئیس جمهور قبول کردیم.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نیروهای حمایت قاطع چیزی را در مورد تقلب در دسترس ما قرار نداده گفت: ما از طریق ناظرین و ثبت ویدیو، تقلب ها را مشاهده کردیم.

به گزارش فارس، روز شنبه (6 مهر) چهارمین دوره انتخباتی ریاست جمهوری افغانستان در ولایات مختلف این کشور برگزار گشت.

این ادعا در حالی از سوی عبدالله مطرح شد که بر اساس اعلام کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان هیچ نامزدی حق اعلام پیروزی خود در انتخابات را پیش از اعلام نتیاج نخواهد داشت.

ر

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 211

به "عبدالله عبدالله مدعی پیروزی خود در انتخابات افغانستان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالله عبدالله مدعی پیروزی خود در انتخابات افغانستان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید