طرح جدید دولت برای نفت در بودجه 99

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در بودجه سال 99 برای نخستین بار نفت از هزینه های جاری جدا می شود و به طرح های عمرانی اختصاص پیدا می کند.

طرح جدید دولت برای نفت در بودجه 99

به گزارش سرگرمی تفریحی به نقل از ایبِنا، محمدباقر نوبخت با اشاره به اینکه برای هزینه های جاری که از نفت تأمین نمی شود و منابع دیگری تعریف کردیم که معیناً بازبینی در پایه های اقتصادیاتی وجود دارد، افزود: برخی منابعی که قبلاً از معافیت اقتصادیاتی برخوردار بودند آن ها را تجدیدنظر می کنیم تا معین شود در این شرایط سخت جنگ اقتصادی باز هم باید آن ها را به همان مقدار، معافیت اقتصادیاتی داشته باشیم یا می توانیم آن ها را حذف یا تقلیل دهیم.

وی گفت: بخشی از پایه های اقتصادیاتی وجود دارد که قبلاً آن ها را طبق قانون مشمول اقتصادیات نمی دانستیم بنابراین پایه اقتصادیاتی تلقی نمی شد مثل عایدی سرمایه که در بودجه سال آینده تحت چارچوب اصلاح ساختار بودجه به عنوان منابع اقتصادیاتی جدید تعریف می کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: قرار است سال آینده ضرایب اقتصادیاتی برای بنگاه های تولیدی کاهش یابد، در عوض اقتصادیات های دیگری جایگزین شود و به جای این به درآمد بنگاه های تولیدی تمرکز کنیم، اقتصادیات بر درآمد کل خانوار مبنای عمل ما قرار می گیرد.

نوبخت شرح داد: بخشی از درآمدهایی که جایگزین نفت می شود مرتبط با مولدسازی دارایی های دولت است که در این زمینه هم می توانیم آن چه از نفت کاهش می یابد و معطوف به طرح های عمرانی می شود، برای هزینه های جاری بتوانیم از این منابع استفاده کنیم.

وی گفت: در دهمین جلسه ستاد بودجه سال 99 به دو موضوع کمیته بازرسی هزینه ها و ردیف ها و منابع و مصارف پرداخته شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: در کمیته بازرسی، هزینه های همه امور و دفاتر و تک تک فعالیت هایی که صورت می گیرد مجدداً تأمل شد که این فعالیت ها باید صورت گیرد یا نه، و اگر باید انجام شود باید به همین صورتی که الان وجود دارد باشد و همین دستگاهی که این فعالیت را انجام می دهد باید به کار خود ادامه دهد.

نوبخت گفت: با این کار بخش قابل توجهی از ردیف های ما حذف می شود علاوه بر این که ما یک بازنگری در ردیف ها و هزینه های موجود کردیم که برای سال آینده تقلیل پیدا می کند.

وی افزود: براساس آن چه که منابع ما در سال آینده در چارچوب همین اصلاح ساختار بودجه باید اضافه شود و جایگزین نفت شود آن ها را بازبینی کردیم، چون الان نفت در بودجه هیچ جایگاهی در ردیف های هزینه ای ندارد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در انتها جلسه امروز جدول و گزارشی از منابع و مصارف مطرح شد و قرار است در جلسات آینده به بررسی آن ادامه دهیم.

نوبخت افزود: خوشبختانه از نظر برنامه زمانبندی کار ما جلو است و می توانیم برای 15 آبان ماه بودجه شرکت ها و برای 15 آذر بودجه عمومی را با اصلاحات و تغییرات اساسی تقدیم مجلس کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 223

به "طرح جدید دولت برای نفت در بودجه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح جدید دولت برای نفت در بودجه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید