ریاض بدنبال مذاکره مستقیم با انصارالله یمن است

به گزارش سرگرمی تفریحی، وال استریت ژورنال با انتشار گزارشی از وضعیت فعلی یمن، اعلام نموده که با توجه به تغییر اوضاع میدانی در یمن و تغییر راهبردی به نفع یمنی ها و به زیان سعودی ها، حال رهبران ریاض در حال آنالیز طرح آتش بس کامل در یمن هستند.

ریاض بدنبال مذاکره مستقیم با انصارالله یمن است

در همین ارتباط گفته شده بعضی منابع دیپلماتیک طرح هایی را به عربستان سعودی برای مذاکره مستقیم با انصارالله یمن و خاتمه جنگ ارائه داده اند و مقامات ریاض نیز در حال آنالیز این طرح هستند.

در صورت مذاکره مستقیم ریاض با انصارالله یمن، این شرایط ادامه جنگ معنایی نخواهد داشت.

در این گزارش گفته شده کار سعودی ها در جنگ علیه یمن از آن جا دشوارتر شده که امارات نیز جبهه جنگ یمن را ترک نموده و در حال حاضر تمام فشارهای این جنگ بی حاصل متوجه عربستان سعودی است.

جنگ علیه یمن از فروردین 1394 از سوی ائتلاف نظامی عربستان سعودی شروع شد و ریاض انتظار داشت طی چند هفته به اهداف خود در این جنگ دست یابد، اما در حال حاضر با گذشت بیش از چهار سال، این جنگ هیچ نتیجه ای جز کشتار ده ها هزار شهروند یمنی نداشته و نیروهای وابسته به عربستان نیز همچنان نتوانستند نیروهای مورد نظر خود در دولت فراری منصور هادی را به صنعا بازگردانند و از همین روست که حال مقامات ریاض در حال آنالیز مذاکره با انصارالله یمن هستند.

پیش از این بعضی منابع غربی نزدیک به عربستان سعودی فاش نموده بودند که با وجود شکست عربستان در جنگ علیه یمن، اما غرور محمدبن سلمان، ولیعهد این کشور مانع از اعلام خاتمه جنگ شده و پذیرش آتش بس و خاتمه جنگ که به معنای شکست عربستان در این جنگ است، برای ولیعهد عربستان بسیار گران تمام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 48

به "ریاض بدنبال مذاکره مستقیم با انصارالله یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاض بدنبال مذاکره مستقیم با انصارالله یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید