دیپلمات ارشد روس: آمریکا هیچ شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد

به گزارش سرگرمی تفریحی، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد تأکید کرد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا به شورای امنیت برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران مطلقاً شانسی برای پذیرفته شدن ندارد.

دیپلمات ارشد روس: آمریکا هیچ شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد روز پنج شنبه در گفتگویی آنلاین با خبرنگاران خاطرنشان کرد که قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران مطلقاً راه به جایی نخواهد برد.

نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد در مورد قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران توضیح داد: این قطعنامه آینده بسیار بدی دارد. باید بگویم که اصلاً آینده ای ندارد. از همان زمانی که آمریکایی ها کار بر روی این قطعنامه را شروع کرد، به آنها گفتیم که این قطعنامه مطلقاً هیچ شانسی برای پذیرفته شدن ندارد.

این دیپلمات ارشد روس در ادامه تأکید کرد: پذیرفته شدن چنین قطعنامه ای به حیات برجام انتها خواهد داد. تعیین است که ایران هرگز آن را نخواهد پذیرفت و حق هم دارد که آن را نپذیرد.

اواسط خردادماه امسال کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد خاطرنشان کرد که پیش نویس قطعنامه ای را که خواهان تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران است را میان اعضای شورای امنیت از جمله روسیه توزیع نموده است.

نماینده آمریکا گفت که او می خواهد ابتدا با سفرای کشورها صحبت نموده تا اطمینان حاصل کند که همه می دانند که شورای امنیت سازمان ملل اجازه نخواهد داد این ممنوعیت ها در ماه اکتبر به انتها برسند.

برای تصویب یک قطعنامه در شورای امنیت سازمان ملل متحد باید دست کم 9 کشور عضو شورای امنیت با آن موافقت نمایند و در عین حال قطعنامه از سوی هیچ یک از اعضای دائم شورای امنیت (آمریکا، روسیه، چین، انگلیس و فرانسه) وتو نشود.

هفته گذشته در آستانه برگزاری نشست مجازی شورای امنیت برای آنالیز قطعنامه پیشنهادی آمریکا علیه ایران، چند دیپلمات غربی در مصاحبه با نشریه آمریکایی فارن پالیسی خاطرنشان کردند که قطعنامه پیشنهادی آمریکا برخلاف تبلیغات دولت ترامپ از حمایت کافی در شورای امنیت برخوردار نیست و احتمالاً این قطعنامه حتی بدون در نظر دریافت وتوی آن از سوی روسیه و چین، به تصویب نخواهد رسید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 865

به "دیپلمات ارشد روس: آمریکا هیچ شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات ارشد روس: آمریکا هیچ شانسی برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید