خبرنگاران نخست وزیر یونان: اتحادیه اروپا به وظایفش درباره پناهجویان عمل نمی کند

به گزارش سرگرمی تفریحی، آتن- خبرنگاران- سامانه خبری پرونیوز : نخست وزیر یونان برای اولین بار از سیاست های اتحادیه اروپا درباره سیل پناهجویان بسوی یونان بشدت انتقاد کرد و گفت که این اتحادیه به وظایفس عمل نمی کند.

خبرنگاران نخست وزیر یونان: اتحادیه اروپا به وظایفش درباره پناهجویان عمل نمی کند

سفر با تور ارزان یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

سامانه خبری پرونیوز یونان، کریاکس متسوتاکیس در مصاحبه مشترک با مقامات اروپایی که به منطقه مرزی شمال یونان با ترکیه امروز سفر نموده اند، گفت: اتحادیه اروپا در قبال مساله سیل پناهجویان بسوی مرزهای یونان، به وظایف خود عمل نمی نماید و هیچ یاریی آتن ننمودهاست.

وی ادامه داد: اتحادیه اروپا، یونان را در برخورد با مساله پناهجویان که ترکیه به آن دامن زده است، تنها گذاشته است.

متسوتاکیس توضیح داد: اتحادیه اروپا باید به مساله همبستگی خود با یونان عمل کند زیرا آتن مرزهای اروپایی را حفظ می نماید و به تنهایی تا به امروز از ورود بی رویه پناهجویان به این قاره جلوگیری نموده است.

وی اظهار کرد : این اتحادیه تا کنون چشم های خود را به روی این مساله مهم و جهانی بسته است و هیج یاریی به یونان برای حل این مشکل نمی نماید.

وی در ادامه اضافه کرد: نیروی ویژه(فرونتکس) برای جلوگیری از ورود پناهجویان غیر قانونی به کشورهای اروپایی تشکیل شده است ولی در این راستا تا کنون یاری چندانی ننموده است و این در حالی است که ترکیه تهدید های خود بر باز گذاشتن مرزهای این کشور به روی پناهجویان و ایجاد سیل حرکت پناهجویان به اروپا را که خلاف قوانین بین المللی است، بطور جدی به مرحله اجرا گذاشته است.

نخست وزیر یونان ضمن تشکر و قدردانی از نیروهای امنیتی و مرزی کشور و نیرو های مردمی برای ممانعت از ورود پناهجویان، توضیح داد: در هیچ شرایطی اجازه ورود حتی یکی از پناهجویان به خاک یونان را نخواهیم داد.

متسوتاکیس در ادامه اضافه کرد: حتی یک پناهجو که با حمایت ترکیه به مرزهای یونان نزدیک شده اند، سوری نیستند و انکارا نمی تواند امنیت یونان را بر هم زند و ما مصمم به تامین امنیت کشور و شهروندان خود هستیم و حتی اجازه ورود یک پناهجو به خاک یونان را نخواهیم داد.

رییس اتحادیه اروپا نیز طی سخنانی گفت: اتحادیه اروپا مساله یاری به یونان برای جلوگیری از ورود پناهجویان را بطور جدی پیگیر خواهد بود و در کنار دولت و ملت یونان هستیم.

وی در ادامه گفت: اتحادیه اروپا اقدامات جدی برای وادار کردن ترکیه به عمل به تعهدات خود با اتحادیه اروپا مبنی بر نگهداری پناهجویان در خاک این کشور کند و به اجرای توافقنامه بین اتحادیه اروپا و ترکیه اصرار خواهد نمود.

براساس گزارش رسانه های خبری هر روز بر تجمع پناهجویان در مرزهای ترکیه با یونان اضافه کرده می گردد و بشدت کوشش می نمایند که از مرز اوره واقع در شمال یونان وارد این کشور شوند.

نیروهای امنیتی و نظامی یونان با استفاده از گاز اشک آور و شلیک اخطار دهنده، مانع از ورود پناهجویان می شوند و هزاران نفر در مرز های بین ترکیه و یونان گرفتار شدند و نه می توانند از ترس نیروهای ترکیه به این کشور برگردند و نه نیروهای یونانی به آنان اجازه ورود می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 544

به "خبرنگاران نخست وزیر یونان: اتحادیه اروپا به وظایفش درباره پناهجویان عمل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخست وزیر یونان: اتحادیه اروپا به وظایفش درباره پناهجویان عمل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید