خبرنگاران صید میگوی سفید از دهم دی در صیدگاه های خوزستان ممنوع است

به گزارش سرگرمی تفریحی، اهواز - خبرنگاران - مدیرکل شیلات خوزستان گفت: صید میگوی سفید از فردا چهارشنبه (دهم دی) در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس ممنوع است.

خبرنگاران صید میگوی سفید از دهم دی در صیدگاه های خوزستان ممنوع است

فتح الله ابوعلی روز سه شنبه درگفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: با توجه به اعلام پژوهشکده آبزی پروری جنوب کشور و تصویب کمیته مدیریت صید استان، صید میگوی سفید و حمل و جابه جایی ادوات صیادی در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس از دهم دی تا اطلاع بعدی ممنوع است .

رییس کمیته مدیریت صید خوزستان گفت: صدور مجوز صید میگوی سفید در بنادر صیادی خوزستان نیز صورت نخواهد گرفت.

ابوعلی با بیان اینکه در صورت مشاهده تخلف، با قانون شکنان از طریق یگان حفاظت منابع آبزیان برخورد قانونی خواهد شد هدف از ممنوعیت صید میگوی سفید در صیدگاه های خوزستان را حفظ و صیانت از ذخایراین آبزی باارزش دریایی ، پایداری اشتغال صیادان محلی و امکان تکثیر طبیعی میگو اعلام کرد.

مدیرکل شیلات خوزستان با بیان اینکه سالانه بین سه تا سه هزار و 500تن میگوی دریایی در محدوده صیدگاه های خوزستان در آبهای شمال غرب خلیج فارس صید می شود اضافه کرد: در سال های اخیر به علت صید بی رویه میگو و صید در دوره ممنوعیت ، از ذخایر این آبزی در خلیج فارس کاسته شده است.

پیش تر گزارش هایی از صید غیرمجاز و فاقد مجوزقانونی از سوی برخی صیادان عراقی در صیدگاه های خوزستان دریافت شده بود که همین اقدام غیرقانونی اعتراض صیادان محلی را به دنبال داشت.

سالانه حدود 48تا 50هزار تن آبزیان دریایی (ماهی و میگو) در صیدگاه های شمال غرب خلیج فارس صید می شود که این میزان هرساله به علت فشار بیش از حدبه منابع و ذخایر آبزیان ، فعالیت صیادان فاقد پروانه ، سنگینی ناوگان صید و صیادی و صید غیرمجاز کاسته می شود.

صید و صیادی از مشاغل اصلی ساکنان شهرهای ساحلی خوزستان است.حدود 50هزار نفر در استان از طریق صید وصیادی دریایی ارتزاق می کنند.صدی و صیادی از مشاغل سخت محسوب می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1169

به "خبرنگاران صید میگوی سفید از دهم دی در صیدگاه های خوزستان ممنوع است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صید میگوی سفید از دهم دی در صیدگاه های خوزستان ممنوع است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید