خاجی و معاون وزیر خارجه روسیه آخرین تحولات یمن را آنالیز کردند

به گزارش سرگرمی تفریحی، دستیار ارشد وزیر خارجه ایران و معاون وزیر خارجه روسیه در گفتگویی تلفنی ضمن تاکید بر حفظ تمامیت سرزمینی یمن، تنها راهکار و فصل بحران این کشور را راهکار سیاسی خواندند.

خاجی و معاون وزیر خارجه روسیه آخرین تحولات یمن را آنالیز کردند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، در استمرار رایزنی های جمهوری اسلامی ایران با روسیه علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی امروز (چهارشنبه) با سرگئی ورشنین معاون امور بین الملل وزارت خارجه روسیه تلفنی تبادل نظر کرد.

دو طرف در این تبادل نظر آخرین تحولات یمن را مورد آنالیز قرار داده و ضمن تاکید بر حفظ تمامیت سرزمینی این کشور، تنها راهکار و فصل بحران یمن را راهکار سیاسی خواندند.

گفتنی است، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور ویژه سیاسی چهارشنبه 20 فروردین 1399 نیز در تماسی تلفنی با سرگئی ورشنین معاون وزیر خارجه فدراسیون روسیه تبادل نظر کرد.

طرفین در این تبادل نظر اوضاع منطقه از جمله آخرین تحولات در صحنه میدانی و سیاسی یمن را مورد آنالیز قرار داده بودند.

به گزارش فارس، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه) با اشاره به تحولات اخیر در جنوب یمن گفت: جمهوری اسلامی ایران بر مبنای سیاست اصولی خود از یمن متحد با حفظ تمامیت سرزمینی آن کشور حمایت می نماید. اینگونه اقدامات نه تنها به حل مسائل کنونی یمن یاری نمی نماید، بلکه اوضاع آن کشور را نیز پیچیده تر خواهد نمود.(اینجا بخوانید)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 723

به "خاجی و معاون وزیر خارجه روسیه آخرین تحولات یمن را آنالیز کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاجی و معاون وزیر خارجه روسیه آخرین تحولات یمن را آنالیز کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید