حلالی: به زور با عبدی قرارداد بستند

به گزارش سرگرمی تفریحی، ایران ورزشی- قبل از آغاز فصل درباره مهاجمان جوان پرسپولیس یک گزارش مفصل داشتیم و درباره تک تک آنها و خصوصیات فنی شان حرف زدیم. در آن گزارش اسماعیل حلالی و منوچهر عبدالله نژاد مربیان تیم امید پرسپولیس در دو، سه فصل گذشته درباره این مهاجمان و خصوصیات شان اطلاعات مفیدی در اختیارمان گذاشتند که هر دو نفر به شدت از مهدی عبدی تعریف می کردند. حلالی با شناخت کامل از عبدی همان موقع گفت او از همه مهاجمان جوان پرسپولیس یک سر و گردن بالاتر است و حالا بعد از اولین بازی در لیگ برتر، اولین لمس توپ و اولین ضربه از همه پرسپولیسی های کل زمین خوشحال تر است. وقتی با حلالی تماس گرفتیم صحبتش را با خوشحالی اش از گلزنی عبدی آغاز کرد.

حلالی: به زور با عبدی قرارداد بستند

بازی خوبی نبود اما وقتی عبدی گل زد یاد حرف های شما افتادیم.

بله، بازی خوبی نبود اما همین که این بچه یک ربع بازی کرد و اینطوری درخشید خیلی خوب تمام شد. شاید باورتان نشود اما من به زور قرارداد این بچه را بستم. فقط او نیست، یک علی زارعی نژاد هم داریم که دفاع وسط بازی می کند و او هم عالی است. باور کنید عبدی را اصلاً نمی خواستند اما حالا می بینید که چه کار می کند.

عبدی از کدام تیم به امید پرسپولیس آمد؟

پرسپولیس قائمشهر.

کیفیتش در ابتدا چگونه بود؟

سال قبل از اینکه من بیایم آمده بود اما واقعیت این است که کیفیت آنچنانی نداشت و ما خیلی روی او کار کردیم. مهدی، آقای گل لیگ امید شد و بعد من چندبار به باشگاه گفتم با این بازیکن قرارداد ببندند. حالا اهمیت حرف های من و کیفیت این بازیکن را ببینید و مقایسه کنید با آن بازیکنی که دلار و یورو گرفته و کاری نمی کند، آن وقت مهدی می رود داخل زمین و در عرض یک دقیقه گل می زند، بعد پاس تودر می دهد و سه تا توپ گیری باکیفیت انجام می دهد.

این اتفاق شاید باعث شد باشگاه نگاه جدی تری به جوان ها و تولیدات دست پرورده خودش داشته باشد و دنبال مهاجم خارجی بی کیفیت نرود که فقط ضرر مالی برای باشگاه دارد.

من 10 سال است دارم داد می زنم. همین الان هم دارم این را می گویم منتهی چون برخی بازیکنان جوان به جایی وصل نیستند کارشان برای رشد کردن و دیده شدن سخت می شود.

اصلاً فکر می کردید مهدی به لیست این بازی برسد؟

هفته پیش این بچه را در لیست 18تا نگذاشتند که روز قبل از بازی آمد در تمرین تیم ما. همیشه روزهایی که تمرین ندارند می آید تمرین ما و کار می کند. باور کنید نیم ساعت با او حرف زدم و گفتم اصلاً امیدت را از دست نده چون می توانی به ترکیب برسی. همان روز پرفشار تمرین کرد. گفتم حقت را می گیری. حالا اینکه دیدید چیزی نیست در مقابل استعداد و توانایی های عبدی؛ این یک مقدار از آن همه استعداد بود.

انگار خیلی خوشحالید؟

اصلاً فوق العاده ام. من تبریک می گویم به پرسپولیسی ها و به دو جهت خوشحالم؛ یکی اینکه تیم مان برده و دیگر اینکه ما یک سال سخت تلاش کردیم، اما کسی کارمان را ندید ولی خدا کمک مان کرد و این اتفاق برای ما افتاد. برای من از همه چیز بهتر بود که مهدی عبدی بازی کند و گل بزند.

فکر می کنید عبدی باز هم برای پرسپولیس بازی کند و گل بزند؟

اصلاً این شروع کارش بود و ان شاء الله کیفیت کارش را در ادامه فصل خواهید دید. مطمئن باشید اتفاقات خوبی را برای پرسپولیس رقم خواهد زد.

درباره خصوصیات فنی مهدی هم برایمان بگویید.

با هر دو پا ضربات خوبی می زند، چارچوب شناس است و جاگیری هایش هم خیلی خوب است. استارت های خوبی می زند و سرزن خوبی هم هست. در واقع هر چیزی که یک فوتبالیست خوب باید داشته باشد را دارد. البته ابتدا که آمده بود در کار های هوازی ضعف داشت که ما روی او کار کردیم و الان واقعاً فوق العاده است. ما مدام می گفتیم این بازیکن را بگیرید اما کسی حرف مان را نمی شنید. الان هم کسی حرف های ما را نمی شنود.

به عبارتی شاید باید از شما و مربیان تیم های پایه به خاطر پرورش چنین استعدادهایی تقدیر کنند.

نه، واقعاً نیاز به تقدیر نداریم. پرسپولیس همه زندگی من است و خوشحالم می شوم وقتی هواداران مان شادند.

به لحاظ خانوادگی شرایط مهدی چطور بود؟

طبیعتاً از نظر مالی سطح بالایی نداشتند اما بچه فوق العاده سالمی است و ما هم خیلی کمکش کردیم که شرایط حضور در پرسپولیس را درک کند.

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 198

به "حلالی: به زور با عبدی قرارداد بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حلالی: به زور با عبدی قرارداد بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید