ترامپ: قول می دهم در گرینلند برج نسازم

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران نوشت: رئیس جمهور آمریکا با انتشار تصویری ویرایش شده که برج او را در گرینلند نشان می داد، گفت: قول می دهم چنین کاری را در این جزیره دانمارکی نکنم.

ترامپ: قول می دهم در گرینلند برج نسازم

به گزارش نشریه آمریکایی هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شب گذشته با انتشار تصویری ویرایش شده که برج ترامپ در نیویورک را در گرینلند، از اراضی خودمختار دانمارک، نشان می داد و در پاسخ به گزارش های رسانه ای مبنی بر اینکه او قصد خریداری این جزیره را دارد، نوشت: قول می دهم این کار را در گرینلند نکنم!

پیش از دونالد ترامپ، پسرش، اریک ترامپ، با انتشار همان تصویر در صفحه اینستاگرامی خود به خرید این جزیره ابراز علاقه نموده بود. اریک ترامپ در ذیل این تصویر در اینستاگرام خود نوشته بود: شماها را نمی دانم، اما من عاشق موضوع خرید گرینلند هستم.

توییت ترامپ پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه آمریکا میخواهد گرینلند را از دانمارک خریداری کند منتشر شد. این موضوع از سوی خود شخص ترامپ چند روز پیش مطرح شد. او روز یکشنبه در باشگاه گلف خود در نیوجرسی به خبرنگاران گفت این موضوع از نظر استراتژیکی جالب است و ما علاقه مند هستیم. اما، با آن ها کمی صحبت خواهیم کرد. البته این اولویت شماره یک ما نیست.

ترامپ همچنین خرید این قلمرو از دانمارک را با معامله املاک و مستغلات مقایسه کرد و گفت کارهای زیادی می توان انجام داد. آن (گرینلند) به دانمارک صدمات زیادی وارد می نماید. آن ها در سال 700 میلیون دلار برای نگهداری از آن هزینه می نمایند، بنابراین ضرر بزرگی را متحمل می شوند.

رئیس جمهور آمریکا همچنین در ادامه گفت این از نظر استراتژیکی برای ما خوب است. ما یک متحد بزرگ برای دانمارک هستیم و به این کشور یاری و از آن محافظت می کنیم.

با این حال، مقامات دانمارک و گرینلند بلافاصله به این اظهارات واکنش نشان داده و به طور قاطع این ایده را رد کردند. آن لون باگر وزیر خارجه گرینلند، گفت ما برای تجارت آماده هستیم، اما این سرزمین فروشی نیست.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 72

به "ترامپ: قول می دهم در گرینلند برج نسازم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: قول می دهم در گرینلند برج نسازم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید