بیانیه حشد الشعبی درباره اعتراضات عراق

به گزارش سرگرمی تفریحی، فارس نوشت: سازمان الحشد الشعبی عراق ضمن استقبال و حمایت دوباره از تظاهرات مسالمت آمیز در این کشور، از معترضان خواست اجازه تعرض به نیروهای امنیتی و تخریب مرجعیت شیعیان و الحشد عراق را ندهند.

بیانیه حشد الشعبی درباره اعتراضات عراق

سازمان الحشد الشعبی عراق طی بیانیه ای ضمن اعلام حمایت از تظاهرات مسالمت آمیز در این کشور، از معترضان عراقی خواست همانگونه که الحشد در خطوط مقدم جبهه علیه تروریسم و داعش جنگید، آن ها نیز اجازه تعرض به عراق را ندهند.

در این بیانیه که جمعه (دهم آبان) منتشر شد، آمده است: هنگامی که وطن به ما نیاز پیدا کرد و مرجعیت حکیم ما از ما کمک خواست، ما اولین کسی بودیم که به ندای آن لبیک گفته و اولین کسی بودیم کهخ در خطوط عزت و کرامت ایستادیم. ما هرگز چه در گذشته و چه در حال، از موقعیتی که کشومان به حضور ما نیاز داشت، پا پس نکشیدیم و پشت نکردیم.

به گزارش وب سایت أین نیوز، سازمان الحشد الشعبی ضمن اعلام حمایت دوباره از تظاهرات مسالمت آمیز معترضان عراقی گفتند که در کنار آن ها ایستاده و خواهان تحقق مطالبات آن ها هستند.

الحشد الشعبی در این بیانیه گفت که آماده است به خاطر معترضان و مطالبات برحق آن ها، فداکاری و جان فشانی کند.

الحشد عراق از وجود برخی دست های پشت پرده برای به ورطه انداختن عراق خبر داد و گفت: ما به دقت اوضاع را زیر نظر دارم و اطلاعاتی داریم که تأیید می کند خواسته های اجنبی، عناصر نفوذی و تمایلات سیاسی وجود دارد که در کمین شما و این کشور نشسته و می خواهد عراق را به پرتگاه سقوط سوق دهد و فتنه، هرج و مرج، درگیری داخلی و ویرانی ایجاد شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: آن ها به این طریق، می خواهند خواسته های شما را منحرف کرده و اعتراض های شما را با حملات، کشتار، اظهارات و هتاکی علیه مرجعیت دینی و حشد مقدس شما تخریب کنند.

الحشد الشعبی تأکید کرد که به حضور در جبهه ها و سنگرهای شرف ادامه خواهد داد و سینه های خود را برای دفاع از عراق و مقدسات و مرجعیت این کشور سپر خواد کرد.

الحشد الشعبی از معترضان حاضر در میادین تظاهرات خواست اجازه ندهند احدی به نیروهای امنیتی عراق حمله کرده یا دست به تخریب اموال عمومی و خصوصی و تعرض به مرجعیت دینی عراق بزند.

در پایان این بیانیه، الحشد الشعبی به پایبندی کامل و دقیق خود به همه رهکردهای مرجعیت دینی عراق تأکید کرد و گفت که الحشد الشعبی سوپاپ اطمینان مردم و صلح در عراق خواهد ماند.

مردم عراق ماه اکتبر در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و معیشتی و وجود فساد در دولت دست به اعتراض زدند ولی با فرارسیدن ایام اربعین حسینی (ع)، اعتراض ها را به بعد از پایان اربعین (25 اکتبر: سوم آبان) موکول کردند. دور دوم این اعترا ض ها از جمعه هفته قبل آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 322

به "بیانیه حشد الشعبی درباره اعتراضات عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه حشد الشعبی درباره اعتراضات عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید