باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد، تبدیل باغ به بوستان

به گزارش سرگرمی تفریحی، شهردار منطقه 7 تهران گفت: باغ نراقی در محله خواجه نصیر به تملک شهرداری تهران درآمد و طی سال های اخیر توانسته ایم سرانه فضای سبز این منطقه را به میزان قابل توجهی افزایش دهیم.

باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد، تبدیل باغ به بوستان

جهت دریافت خدمات طراحی ویلای مدرن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سمیه حاجوی، شهردار منطقه 7 تهران درباره تملک باغ نراقی در این منطقه اظهارداشت: در راستای اهداف و سیاست های شهرداری تهران در جهت حفظ باغات و گسترش فضای سبز شهری با کوشش و پیگیری های مکرر، باغ نراقی در سه راه طالقانی در امسال از محل عوارض کمیسیون ماده هفت تملک و برنامه ریزی جهت احداث بوستان عمومی در آن شروع شد.

وی عنوان نمود: باغ نراقی چهارمین باغ در سطح منطقه است که از سال 96 تا به امروز در منطقه خریداری و تملک شده است. قبل از این زمین خیاط خانه ارتش با مساحت 8 هزار مترمربع، باغ هورفر به مساحت بیش از 3 هزار مترمربع در سال 97، زمین بخشی فر به مساحت 2 هزار و 500 مترمربع در سال 98 در سطح منطقه تملک شد و به سرانه فضای سبز منطقه افزوده شده است.

شهردار منطقه 7 یادآور شد: این باغ در محله خواجه نصیر واقع شده است که یکی از محلات با سرانه پایین فضای سبز بوده و با تملک آن دسترسی محلی شهروندان به بوستان عمومی مهیا می گردد.

حاجوی با اشاره به افزایش سرانه فضای سبز منطقه به میزان 4.61 مترمربع، گفت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی، با کمبود سرانه فضای سبز در این منطقه روبرو هستیم که تنها با نگاه تخصصی و استفاده از راه حل های خلاقانه و نوین می توان نسبت به افزایش حداکثری این فضا ها و برآوردن انتظارات و مطالبات شهروندان ساکن در این منطقه اقدام کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 718

به "باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد، تبدیل باغ به بوستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باغ نراقی به تملک شهرداری تهران درآمد، تبدیل باغ به بوستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید