انتشار اخباری درباره احتمال ترور بوریس جانسون

به گزارش سرگرمی تفریحی، ایسنا نوشت: مطالعات جدید نشان می دهند: جاسوسان روسی یک سری اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی از جمله برنامه ریزی برای ترور بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس در شبکه های اجتماعی منتشر نموده اند.

انتشار اخباری درباره احتمال ترور بوریس جانسون

به گزارش روزنامه گاردین، مطالعات جدید نشان می دهند: این عملیات برای تحریک افزایش تنش ها میان کشورهای غربی انجام می گردد.

این مطالعات نشان می دهند این حساب های کاربری در طول 5 سال به 9 زبان و در بیش از 30 پلتفرم منتشر شده است.

در ماه مه شبکه مجازی فیسبوک تعدادی حساب نامعتبر را بست که این حساب ها از روسیه نشأت می گرفتند. این حساب های کاربری مداوم و پیچیده توسط سرویس اطلاعاتی روسیه مدیریت می شوند.

یکی از اخبار حساس جعلی منتشر شده توسط روسیه این است که مخالفان رادیکال بریگزیت به دنبال ترور بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلیس و یکی از حامیان اصلی بریگزیت هستند.

این نامه هشدار آمیز در صفحه فیسبوک در حساب کاربری به نام وزیر خارجه اسپانیا منتشر شده که در آن به اشتباه اسمش نوشته شده است. این نامه به زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر شده است.

یکی دیگر از قربانیان عملیات روسیه مارکو روبیو سناتور جمهوری خواه است.

یک عکس فوتوشاپ شده از توئیتر روبیو منتشر شده است که وی در آن مدعی شده است که GCHQ (ستاد ارتباطات انگلیس) که درباره دونالد ترامپ در سال 2014 جاسوسی نموده، به بازی بازگشته است.

به نوشته این مطالعات، مسکو به دنبال افزایش تنش ها میان آمریکا و انگلیس بوده و این اقدام در راستای استراتژی مطرح شده انجام گرفته شده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 30

به "انتشار اخباری درباره احتمال ترور بوریس جانسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اخباری درباره احتمال ترور بوریس جانسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید