اعلام حالت فوق العاده در هشت ایالت آمریکا در پی شیوع گسترده ویروس کرونا

به گزارش سرگرمی تفریحی، با شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا، در هشت ایالت این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

اعلام حالت فوق العاده در هشت ایالت آمریکا در پی شیوع گسترده ویروس کرونا

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران ، با گسترش دامنه شیوع ویروس کرونا در آمریکا، در هشت ایالت این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

بر این اساس، ایالت های واشنگتن، کالیفرنیا، فلوریدا، نیویورک، اورگن، ایندیانا، کنتاکی و مریلند در پی شیوع ویروس کرونا وضع اضطراری اعلام نمودند.

آمار های مرکز پزشکی جان هاپکینز، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس در آمریکا را 21 تن اعلام نموده است. همچنین طبق داده های این مرکز، شمار مبتلایان در آمریکا به 545 تن رسیده است.

تا به امروز 17 نفر در شهر کینگ کانتی ایالت واشنگتن جان خود را بر اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده اند. یک مورد مرگ نیز در شهر اسنوهومیش واشنگتن گزارش شده است. در فلوریدا دو تن و در کالیفرنیا نیز یک نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

موریل بوزر، شهردار واشنگتن روز شنبه نخستین مورد ابتلا به این ویروس را رد واشنگتن دی سی گزارش داد که در دو روز شمار جان باختگان در این ایالت به 17 تن رسیده ست.

در حال حاضر، در 35 ایالت آمریکا مواردی از ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است که حاکی از انتشار آن در سراسر این کشور است.

در مقیاس دنیای، ویروس کرونا در بیش از 90 کشور دنیا انتشار یافته و نزدیک به 109 هزار تن را مبتلا نموده است. شمار قربانیان این ویروس در دنیا از 3 هزار 800 تن فراتر رفته است. این در حالی است که نزدیک به 62 هزار نفر بهبود یافته اند.

ویروس کرونا اولین بار در اواخر ماه دسامبر در ووهان چین کشف شد و از آن موقع در سراسر دنیا رواج یافته است. در اواخر ژانویه، سازمان بهداشت دنیای با توجه به همه گیری این بیماری، وضع اضطراری دنیای اعلام نمود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 589

به "اعلام حالت فوق العاده در هشت ایالت آمریکا در پی شیوع گسترده ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام حالت فوق العاده در هشت ایالت آمریکا در پی شیوع گسترده ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید