اسکان بیش از 2000 بی خانمان در گرمخانه های تهران

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران گفت: در شب های گذشته بیش از 2 هزار و 100 نفر در گرمخانه ها اسکان داده شده اند.

اسکان بیش از 2000 بی خانمان در گرمخانه های تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیدمالک حسینی، درباره شرایط گرمخانه های شهر تهران، اظهار کرد: طبق گزارش های سازمان هواشناسی، انتظار کاهش محسوس دمای هوا را داشتیم که در چند روز اخیر نیز محقق شد.

وی اضافه نمود: طبق بررسی های اجرا شده این شرایط تا انتهای بهمن نیز بعد از چند روز افزایش دما در هفته آینده، همراه با بارندگی ادامه خواهد داشت. بر این اساس ناوگان گشت های سازمان رفاه را تجهیز کرده ایم و 50 واحد گشت شبانه در سطح مناطق 22 گانه و شریان های اصلی شهر، فعال هستند.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران شرح داد: امسال بر اساس طرح زمستان گرم برای هر یک از مناطق، گشت منطقه ای را هم فعال کرده ایم؛ این امر به ما کمک می کند جدا از معابر و شریان های اصلی بتوانیم به طور مویرگی تا سطح محله ها امکان نظارت را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: همزمان سعی کرده ایم از ظرفیت موجود نیز استفاده کنیم؛ یکی از ظرفیت های خوبِ موجود، شهرداران شب تهران است، هر فردی که به عنوان شهردار شب از سطح ناحیه تا کلانشهر تهران تعیین می شود، به طور منظم مسائل شهر را رصد می کنند بر این اساس اگر مواردی را رویت کنند به ما گزارش می دهند.

حسینی خاطرنشان کرد: همکاران گشت سازمان فردی که در شرایط نامساعد است را به گرمخانه منتقل می کنند، برخی از افرادی که مسکن و سرپناه دارند، اما گرفتار می شوند و امکان جابجایی ندارند، با کمک همکاران و مددکاران ما تا رسیدن به محل سکونت همراهی می شوند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه طی دو شب گذشته به طور متوسط بیش از 430 نفر را توسط گشت های سازمان رفاه از سطح شهر جذب کرده ایم، اظهار کرد: بیش از 2 هزار و 100 نفر در گرمخانه ها اسکان داده شده اند و در واقع 80 درصد ظرفیت تخت های گرمخانه هایمان تکمیل شده است.

مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران شرح داد: در سال های گذشته نگاه بدبینانه ای از سوی مددجویان نسبت به گرمخانه ها وجود داشت که یکی از دلایل آن شبانه روزی نبودن این مراکز بود و یک مددجوی مصرفکننده باید صبح زود گرمخانه را ترک می کرد، اما از سال گذشته گرمخانه ها شبانه روزی شدند و این امر موجب شد بسکمک از افراد کارتن خواب یا بی سرپناه با احساس بهتر و مثبتی به گرمخانه ها مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه علاوه بر این، خدمات گرمخانه ها را به ویژه از نظر بهداشتی و با توجه به شیوع کرونا، افزایش داده ایم، اضافه نمود: در حال حاضر بخش عمده ای از افراد حاضر در گرمخانه ها، خودشان مراجعه کرده اند، زیرا سال گذشته با همکاری سمن ها و همچنین وقت زیادی که مددکاران ما صرف کردند، تلاش شد ذهنیت ها را تغییر دهیم و بتوانیم آن ها را ترغیب به حضور در گرمخانه ها کنیم.

حسینی با بیان اینکه در صورت نیاز تعداد گرمخانه های سیار که در حاضر 5 باب است را می توانیم افزایش دهیم، ادامه داد: طی دو شب گذشته توانسته ایم در گرمخانه های سیار 107 نفر را پوشش و به طور کلی در گرمخانه های ثابت و سامان سرا ها به 2 هزار 100 نفر خدمات ارائه دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1202

به "اسکان بیش از 2000 بی خانمان در گرمخانه های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکان بیش از 2000 بی خانمان در گرمخانه های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید